"Świeć Przykładem" w Dniu Kobiet

W poniedziałek, 8 marca policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie wraz z dziennikarzami Radia Bielsko i Radia Express oraz przedstawicielami lokalnych mediów pojawią się w ośmiu punktach na terenie powiatu pszczyńskiego w ramach akcji "Świeć Przykładem".

Policjant i kobita z dwójką dzieci stojący przy radiowozie. Na twarzach mają założone maseczki, a na kurtkach odblaski.
fot. Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie zachęcają do udziału w ostatniej w tym sezonie odsłonie akcji "Świeć Przykładem". W poniedziałek, 8 marca wspólnie z dziennikarzami Radia Express i Radia Bielsko oraz lokalnymi mediami pojawią się w Goczałkowicach-Zdroju, Łące, Wiśle Wielkiej, Wiśle Małej, Jarząbowicach, Golasowicach, Pielgrzymowicach i Pawłowicach. Będą rozdawać elementy odblaskowe, które znacząco podnoszą poziom bezpieczeństwa na drodze.

Po raz kolejny policjanci będą uświadamiać, głównie pieszych i rowerzystów jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. To jeden mały element, który znacząco może poprawić bezpieczeństwo na drodze, a niejednokrotnie uratować czyjeś życie.

Wszystkich zainteresowanych mieszkańców, a w szczególności kobiety, które w tym dniu mają swoje święto zapraszamy na spotkanie:

• 15.30 - 15.45 - Goczałkowice-Zdrój - parking obok Kościoła pw. św. Jerzego, ul. Szkolna,
  • 16.00 - 16.15 - Łąka - parking obok Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, ul. Grzegorza Fitelberga,
  • 16.25 - 16.40 - Wisła Wielka - parking obok Kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej,
  • 16.50 - 17.05 - Wisła Mała - parking obok Ochotniczej Straży Pożarnej, ul. Pawia,
  • 17.25 - 17.40 - Jarząbkowice - parking obok Domu Ludowego, ul. Rolnicza,
  • 17.50 - 18.05 - Golasowice - parking obok Ochotniczej Straży Pożarnej, ul. Kraszewskiego,
  • 18.15 - 18.30 - Pielgrzymowice - parking obok pawilonu handlowego "Pod Dębem", ul. Golasowicka,
  • 18.45 - 19.00 - Pawłowice - parking obok supermarketu, ul. Górnicza.

(źródło: Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie)

• Bezpieczeństwo

Przeszli eliminacje gminne, reprezentowali szkoły w etapie powiatowym

Podczas eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych wyłoniono uczniów, którzy najlepiej znają zasady ruchu drogowego i będą reprezentować powiat pszczyński w etapie wojewódzkim, który odbędzie się 9 maja w Ustroniu.

• Bezpieczeństwo

Uczniowie z Góry świecą przykładem

W Pszczynie odbył się niezwykle barwny finał Ogólnopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła 2023”, który przeprowadzono w czterech województwach - śląskim, świętokrzyskim, podkarpackim i małopolskim. Łącznie w konkursie wzięły udział 443 szkoły i ponad 100 tys. uczniów. Tytuł ogólnopolskiego laureata, a jednocześnie najlepszej odblaskowej szkoły na Śląsku otrzymała Szkoła Podstawowa im. Janusz Korczaka w Górze.