Pogotowie przeciwpowodziowe w powiecie pszczyńskim odwołane

20 października o godz. 12.30 zarządzeniem starosty pszczyńskiego odwołane zostało pogotowie przeciwpowodziowe na terenie powiatu pszczyńskiego.

Grafika przedstawia wodowskaz obrazujący poziom wody w rzece, z lewej strony widoczny jest most.

Informacja z 13 października

Starosta Barbara Bandoła ogłosiła 13 października od godz. 14.00 aż do odwołania pogotowie przeciwpowodziowe na terenie powiatu pszczyńskiego.
- W związku z trwającymi opadami deszczu oraz przekroczeniem stanów ostrzegawczych i alarmowych na posterunkach wodowskazowych na Wiśle i Pszczynce, zdecydowałam o ogłoszeniu pogotowia przeciwpowodziowego w naszym powiecie. Wszystkie służby są w gotowości - informuje Barbara Bandoła, starosta pszczyński. Włodarze gmin powiatu pszczyńskiego oraz wszystkie służby zabezpieczenia powodziowego zostały zobowiązane do podejmowania niezbędnych czynności organizacyjnych i technicznych, w celu zminimalizowania mogącego powstać zagrożenia.

Sytuacja w powiecie na chwilę obecną jest stabilna. Aktualnie (wtorek, godz. 15.00) strażacy prowadzą na terenie powiatu pszczyńskiego dwie interwencje związane z opadami deszczu - w Krzyżowicach przy ul. Szkolnej i Pawłowicach przy ul. Wyzwolenia (tereny szkód górniczych). Woda wypompowywana jest z zastoisk wodnych do pobliskich cieków.

Zarządzenie starosty - pogotowie przeciwpowodziowe, format pliku: DOCX, rozmiar: 13.35 KB

• Bezpieczeństwo

Uczniowie z Góry świecą przykładem

W Pszczynie odbył się niezwykle barwny finał Ogólnopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła 2023”, który przeprowadzono w czterech województwach - śląskim, świętokrzyskim, podkarpackim i małopolskim. Łącznie w konkursie wzięły udział 443 szkoły i ponad 100 tys. uczniów. Tytuł ogólnopolskiego laureata, a jednocześnie najlepszej odblaskowej szkoły na Śląsku otrzymała Szkoła Podstawowa im. Janusz Korczaka w Górze.

• Bezpieczeństwo

Odprawa roczna w Komendzie Powiatowej Policji w Pszczynie

Policjanci z Pszczyny podsumowali 2023 rok. W obecności samorządowców, służb mundurowych, kierownictwa pszczyńskiej komendy i pracowników cywilnych zostały zaprezentowane wyniki zeszłorocznej pracy. Odprawie rocznej przewodniczył komendant powiatowy insp. Grzegorz Bonalski.