Pomoc konsumentom

Wszyscy jesteśmy konsumentami. Życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Konsumenta

Wspierajmy się nawzajem, pomagajmy sobie, bądźmy ostrożni i rozważni.

Z okazji przypadającego 15 marca - Międzynarodowego Dnia Konsumenta składamy wszystkim konsumentom życzenia udanych zakupów, satysfakcjonujących umów i zadowolenia z dokonanych wyborów konsumenckich. Przypominamy też, że konsument ma prawo do bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, do rzetelnej informacji, prawo do wyboru, do wysłuchania głosu, do pozytywnego załatwienia uzasadnionych reklamacji, do edukacji konsumenckiej i do życia w zdrowym środowisku.

Biuro Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Pszczynie

• Pomoc konsumentom

Bezpieczny konsument

Hasło „Bezpieczny konsument” przyświecało spotkaniom z konsumentami w Starostwie Powiatowym w Pszczynie i na pszczyńskim targowisku w Koszarach Ułańskich z okazji Międzynarodowego Dnia Konsumenta.

• Pomoc konsumentom

Grupa OLX. Decyzja prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Kupiłeś na OLX i zapłaciłeś za „Pakiet ochronny”? Przedmiot miał przyjść nowy, ale był uszkodzony lub używany, miał inny kolor albo rozmiar, a OLX odrzucił reklamację? Wyszukując produkty od najtańszych, nie widziałeś, że będziesz musiał dodatkowo zapłacić za niektóre z nich opłatę za usługę serwisową?