Pomoc konsumentom

Inwestujesz! Daj sobie czas. Sprawdzaj, czytaj, pytaj

15 marca w Światowy Dzień Konsumenta, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów startuje z kampanią społeczną.

Każdy z nas może paść ofiarą cyberoszustów. Każdy z nas może być kuszony reklamami zyskownych inwestycji bez ryzyka w waluty, kryptoaktywa, weksle, akcje lub obligacje. Znane i lubiane twarze, bezprawnie wykorzystywane, uwiarygadniają fałszywy przekaz i działają jak magnes. Superokazja? Jeden klik i zysk w mig?

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Tomasz Chróstny ostrzega przed ryzykiem i stratą pieniędzy - Inwestujesz? Daj sobie czas. Sprawdzaj, czytaj, pytaj! Więcej informacji na stronie internetowej Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów otwiera się w nowym oknie.

(źródło: UOKiK)

• Pomoc konsumentom

Bezpieczny konsument

Hasło „Bezpieczny konsument” przyświecało spotkaniom z konsumentami w Starostwie Powiatowym w Pszczynie i na pszczyńskim targowisku w Koszarach Ułańskich z okazji Międzynarodowego Dnia Konsumenta.

• Pomoc konsumentom

Grupa OLX. Decyzja prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Kupiłeś na OLX i zapłaciłeś za „Pakiet ochronny”? Przedmiot miał przyjść nowy, ale był uszkodzony lub używany, miał inny kolor albo rozmiar, a OLX odrzucił reklamację? Wyszukując produkty od najtańszych, nie widziałeś, że będziesz musiał dodatkowo zapłacić za niektóre z nich opłatę za usługę serwisową?