Powiat pszczyński - podstrona

Pomoc konsumentom

Poradnik (nie)romantyczny, czyli na co uważać w internetowych relacjach

Jedną z dynamicznie rozwijających się branż, jest branża zawierania znajomości i kojarzenia par przez serwisy i aplikacje randkowe. Obecnie najlepsze internetowe serwisy randkowe wykorzystują złożone algorytmy, aby dopasować miliony użytkowników.

Przy wyborze aplikacji randkowej większość osób skupia się na opisie profilu czy wyborze atrakcyjnego zdjęcia podkreślającego atuty. Niestety, nie wszyscy użytkownicy zwracają uwagę na zasady zawarcia umowy, koszty czy przetwarzanie danych osobowych.

Szukając swojej drugiej połówki w sieci należy również pamiętać, że nie każda osoba w internecie jest tą, za którą się podaje i nie każda ma dobre intencje. Wiele osób jest podatnych na manipulacje i socjotechnikę, którą wykorzystują m.in. internetowi przestępcy.

Czym jest sextortion, deepfake porn, catfihing i inne zagrożenia? Dowiecie się z  poradnika Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Znajdziecie tam informacje o zasadach ochrony danych i środków finansowych przy korzystaniu z portali randkowych, zagrożeniach związanych z zawieraniem znajomości w sieci, zasady bezpieczeństwa oraz wskazanie przepisów kodeksu karanego określających przestępstwa przeciwko wolności i oszustwo komputerowe.

W romansach internetowych kierujcie się nie tylko sercem, ale i rozumem. Pobierz otwiera się w nowym oknieporadnik (nie)romantyczny ze strony Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

(źródło: Urząd Komunikacji Elektronicznej)

Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego

Inne wiadomości