Prace na ul. Jedności zgodnie z planem

Roboty przy przebudowie ul. Jedności w Studzionce idą zgodnie z harmonogramem. Prace są zaawansowane w ok. 80 procentach. Obecnie trwa stabilizacja ostatniego, ok. 300-metrowego odcinka drogi.

Roboty drogowe przy przebudowie ul. Jedności w Studzionce. Koparki i robotnicy.

Roboty zostały podzielone na trzy etapy, żeby zminimalizować wynikające z nich uciążliwości. W pierwszej kolejności wykonana została kanalizacja deszczowa, następnie etapami wykonywano nową podbudowę i układano warstwy asfaltu, budowano chodnik i ścieżkę rowerową. Przebudowano także sieć energetyczną.

- Na ten moment prace są zaawansowane w 80%. Obecnie roboty toczą się na ostatnim 300-metrowym odcinku od skrzyżowania z ul. Wieczorka w kierunku skrzyżowania z ul. Jordana. Wykonywana jest tu stabilizacja gruntu. W dalszej kolejności ułożone zostaną dwie warstwy asfaltu, dokończone chodniki i ścieżka rowerowa. W ostatnim etapie prac wykonawca ułoży ostatnią, ścieralną warstwę asfaltu na całości przebudowywanej drogi - mówi Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego.

Inwestycja objęła przebudowę ul. Jedności na odcinku 1,7 km od wyremontowanej w 2019 roku ul. Pawiej w Wiśle Małej do skrzyżowania z ulicą Jordana. Jej koszt wyniesie ok. 6 mln zł. Powiat Pszczyński pozyskał na ten cel ok. 2,5 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Pozostałą kwotę po połowie zabezpieczają Powiat Pszczyński i Gmina Pszczyna. Zgodnie z zawartą umową wykonawca powinien zakończyć prace do końca sierpnia.