10-latek znalazł dużą sumę pieniędzy. Dzięki jego wzorowej postawie, przedsiębiorca już je odzyskał

Paweł Jacek z Goczałkowic-Zdroju znalazł na ulicy sporą sumę pieniędzy. Nie zastanawiał się ani chwili. Od razu zadzwonił do rodziców, którzy dostarczyli gotówkę do Biura Rzeczy Znalezionych w pszczyńskim starostwie. Dzięki wzorowej postawie młodego mieszkańca powiatu pszczyńskiego, właściciel już odzyskał zgubę.

Pawełek razem z wicestarostą, komendatem i nauczycielkami w klasie.
Pawełek z wicestarostą, komendantem policji, wicedyrektor szkoły oraz nauczycielką

Młody chłopak idąc chodnikiem znalazł etui, a w nim prawie 10 tysięcy złotych. Od razu zadzwonił do mamy z informacją o swoim odkryciu i powiedział, że trzeba odszukać właściciela.

Rodzice dostarczyli pieniądze do Biura Rzeczy Znalezionych w pszczyńskim starostwie, a dzięki ogłoszeniu w Internecie, właściciel wiedział, gdzie ma się zgłosić. Zanim przedsiębiorca je odebrał, musiał podać sumę, nominały i opisać w czym były przechowywane. To normalne procedury w takich sytuacjach.

- Właściciel był bardzo wdzięczny, że pieniądze znalazł Pawełek i tak się zachował. Podkreślał, że gdyby znalazca nie był uczciwy, nigdy nie odzyskałby gotówki - mówi Marcelina Jacek, mama chłopca.

Paweł jest uczniem IV klasy goczałkowickiej szkoły, gdzie odwiedzili go wicestarosta Damian Cieszewski i komendant powiatowy policji insp. Grzegorz Bonalski.

- Paweł wykazał się obywatelską postawą, godną pochwały. Wszyscy możemy być dumni, że mamy mieszkańca powiatu pszczyńskiego, który potrafił się tak wzorowo zachować - mówił wicestarosta Damian Cieszewski, wręczając młodemu goczałkowiczaninowi specjalny dyplom oraz nagrodę, która pomoże w realizacji piłkarskiej pasji.

Pawłowi obywatelskiej postawy pogratulował także komendant powiatowy policji, Grzegorz Bonalski, który w nagrodę zaprosił całą klasę na wycieczkę do Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie. Klasa otrzymała także zaproszenie do Starostwa Powiatowego.

Koleżanki i koledzy z klasy nagrodzili Pawła gromkimi brawami. Również szkoła planuje nagrodzić chłopca oceną z zachowania.

Noworoczny Turniej Badmintona

UKS Plesbad Pszczyna zaprasza na 24. Noworoczny Turniej Badmintona. W sobotę, 11 lutego zagrają dorośli, a następnego dnia w rywalizacji uczestniczyć będą dzieci.

• Nabór do programu "Opieka wytchnieniowa"

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pszczynie rozpoczyna realizację Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej "Opieka wytchnieniowa” - edycja 2023, finansowanego ze środków Funduszu Solidarnościowego.