Ogólne

Tutaj chodzi o uśmiech dzieci

Blisko 30 podopiecznych Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny „Przystań” i „Ostoja” w Pszczynie wzięło udział w 37. Rajdzie Uśmiechu. W słoneczny poniedziałek dzieci zwiedziły m.in. Izbę Regionalną w Jankowicach i najpiękniejsze ogrody na Śląsku.

Grupa osób, w tym głównie dzieci stojące na tle budynku domu dziecka w Pszczynie.

Rajd Uśmiechu został zorganizowany przez Klub Motorowy przy Lidze Obrony Kraju w Pszczynie. - Tutaj chodzi przede wszystkim o uśmiechu dzieci. Robimy to już od 37 lat, można śmiało powiedzieć, że z rajdem się zestarzeliśmy - mówi Henryk Skrobol, który z Kaźmierzem Kowalikiem, Henrykiem Wiatrem i Benedyktem Wiktorczykiem stoją za organizacją tego wydarzenia.

Przed rozpoczęciem rajdu dobrej zabawy uczestnikom życzyła starosta Barbara Bandoła, która wspólnie z dziećmi z pszczyńskiego domu dziecka odwiedziła Pokazową Zagrodę Żubrów. - To wspaniałe wydarzenie, która pozwala dzieciom oderwać się od codzienności i spędzić czas na wspólnej zabawie - mówi starosta pszczyńska.

To pierwszy Rajd Uśmiechu, w którym jego uczestnicy przemieszczali się nie samochodami, a autobusem. Pierwszym przystankiem była Pokazowa Zagroda Żubrów w pszczyńskim parku. Dzieci zwiedziły też Izbę Regionalną w Jankowicach, gdzie spotkały się z Europejskim Królem Strzelców Historycznych Tadeuszem Żyłą. Zobaczyły Jezioro Goczałkowickie, zapoznały się z funkcjonowaniem zbiornika wodnego, a następnie przyjechały do ogrodów Kapias.

Dyrektor Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny w Pszczynie Iwona Spora wspomniała, że to wyczekiwane przez dzieci wydarzenie. - Nasi podopieczni czekają na Rajd Uśmiechu cały rok, to dla nich specjalny dzień - mówiła Iwona Spora przed rozpoczęciem rajdu, który odbył się pod patronatem starosty pszczyńskiej Barbary Bandoły oraz burmistrza Pszczyny Dariusza Skrobola.

Każdego roku podopieczni pszczyńskiego domu dziecka na zakończenie Rajdu Uśmiechu dostają prezent od organizatorów wydarzenia, tym razem były to dwie huśtawki ogrodowe.

Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego

Inne wiadomości

 • Uwaga! Znaleziono pieniądze

  23 września w Goczałkowicach-Zdroju na ulicy Szkolnej w okolicach kościoła znaleziono dużą sumę pieniędzy.

 • Ogólne

  Wynik otwartego konkursu ofert

  Uchwałą nr 961/218/22 Zarządu Powiatu Pszczyńskiego z dnia 27 września 2022 r. dokonano wyboru oferty na realizację zadania publicznego Powiatu Pszczyńskiego z zakresu działalności na rzecz osób niepełnosprawnych w 2022 i 2023 roku.

 • Ogólne

  Rozpocznij siatkarską przygodę

  Uczniowski Klub Sportowy „Centrum” działający przy Powiatowym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Pszczynie zaprasza dziewczyny na treningi siatkówki.