Środowisko

Ostrzeżenie o silnym wietrze i oblodzeniu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał ostrzeżenie o silnym wietrze i oblodzeniu.

Do pobrania:
Ostrzeżenie meteorologiczne nr 14, format pliku: PDF, rozmiar: 241.7 KB
Ostrzeżenie meteorologiczne nr 13, format pliku: PDF, rozmiar: 239.7 KB
Ostrzeżenie meteorologiczne nr 12, format pliku: PDF, rozmiar: 238.69 KB
Zmiana ostrzeżeń meteorologicznych zbiorczo nr 11, format pliku: PDF, rozmiar: 208.16 KB
Ostrzeżenie meteorologiczne nr 9, format pliku: PDF, rozmiar: 145.78 KB

• Środowisko

Powiadomienie o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu docelowego substancji w powietrzu

Analiza wyników pomiarów benzo(a)pirenu w pyle zawieszonym PM10 ze stacji PMŚ w Dąbrowie Górniczej, Katowicach, Rybniku, Bielsku-Białej, Częstochowie, Godowie, Pszczynie, Tarnowskich Górach, Żywcu, Knurowie, Myszkowie za okres od 01.03.2021 do 28.02.2022 r. wskazuje na ryzyko przekroczenia średniorocznego poziomu docelowego dla benzo(a)pirenu na terenie całego województwa śląskiego.

Lipy szerokolistne z okazji Dnia Ziemi

22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Chcąc podkreślić znaczenie tego dnia na ul. Zdrojowej w Pszczynie posadzono nowe drzewa.

Nowy komendant Społecznej Straży Rybackiej

Józef Symonowicz przez blisko 7 lat sprawował funkcję komendanta powiatowego Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Pszczyńskiego. Nowym komendantem powiatowym został Kazimierz Kowalik.