Pierwsze warstwy asfaltu już są

W ostatnich dniach trwały prace związane z układaniem pierwszych warstw asfaltu na przebudowywanych ulicach Szkolnej w Porębie i Porębskiej w Radostowicach.

Przebudowywana ul. Szkolna w Porebie, na której trwają prace polegające na układaniu warstw asfaltu.
fot. PZD Pszczyna

Drogowcy ułożyli dwie pierwsze warstwy asfaltu na ponad 500 metrowym odcinku od ul. Granicznej w stronę Poręby oraz Radostowic. - W całości wykonana jest już kanalizacja deszczowa, trwają prace związane z wykonaniem konstrukcji nawierzchni drogi na kolejnych fragmentach. Kolejny odcinek będzie asfaltowany na przełomie lipca i sierpnia - mówi Grzegorz Górka, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Pszczynie.

Inwestycja polega na przebudowie odwodnienia drogi, konstrukcji jezdni, poszerzeniu jej oraz budowie chodnika dla pieszych. Robotami objęte zostały ulice Szkolna w Porębie oraz Porębska w Radostowicach na odcinku o długości ok. 2,3 km (od skrzyżowania z ul. Wodzisławską do skrzyżowania z ul. Pszczyńską).

Wartość zadania wynosi 5,8 mln zł. 3 mln zł stanowi pozyskane przez Powiat Pszczyński dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Powiat Pszczyński, Gmina Pszczyna oraz Gmina Suszec z własnych budżetów przeznaczą na inwestycję 2,8 mln zł.

• Dwie duże inwestycje drogowe zakończone

Nawierzchnia ulic Szkolnej w Porębie i Porębskiej w Radostowicach oraz Studzienickiej w Piasku została kompleksowo przebudowana. Oba zadania kosztowały niemal 9 mln zł.

• Trwa przebudowa drogi z Poręby do Radostowic

Ulica Szkolna w Porębie i Porębska w Radostowicach zostaną kompleksowo przebudowane na odcinku 2,3 km. Od poniedziałku, 26 kwietnia rozpocznie się frezowanie nawierzchni. Nieprzejezdny będzie odcinek na długości ok. 150 m od ul. Granicznej w stronę Poręby.

• Informacje o inwestycji

Informacje o inwestycji, polegającej na przebudowie dróg powiatowych 4149S tj. ul. Szkolnej w Porębie i ul. Porębskiej w Radostowicach.