Inwestycje

Trwa przebudowa drogi z Poręby do Radostowic

Ulica Szkolna w Porębie i Porębska w Radostowicach zostaną kompleksowo przebudowane na odcinku 2,3 km. Od poniedziałku, 26 kwietnia rozpocznie się frezowanie nawierzchni. Nieprzejezdny będzie odcinek na długości ok. 150 m od ul. Granicznej w stronę Poręby.

Przebudowa ul. Szkolnej w Porębie. Czerwony samochód ciężarowy, wykopy i koparka.
Przebudowa ul. Szkolnej w Porębie i Porębskiej w Radostowicach • fot. PZD Pszczyna

Przebudowa drogi z Poręby do Radostowic rozpoczęła się w ubiegłym roku. Na ukończeniu są prace związane z budową głównych ciągów kanalizacji deszczowej. Od poniedziałku wykonawca przystąpi do frezowania nawierzchni i rozpocznie prace nad nową podbudową drogi. Roboty wykonywane będą odcinkami.

- Od poniedziałku, 26 kwietnia droga na odcinku ok. 150 m od ulicy Granicznej w stronę Poręby będzie nieprzejezdna. W następnym tygodniu prace prowadzone będą na kolejnym fragmencie drogi. Mieszkańcy systematycznie otrzymują informacje o kolejnych pracach i możliwych utrudnieniach w ruchu - mówi Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego. Dodaje także, że w każdy piątek o godz. 9.00 na terenie boiska w Porębie odbywają się rady budowy, podczas których mieszkańcy mogą uzyskać informacje o aktualnym stanie prac.

Inwestycja polega na przebudowie odwodnienia drogi, konstrukcji jezdni, poszerzeniu jej oraz budowie chodnika dla pieszych. Robotami objęty został odcinek od skrzyżowania z ul. Wodzisławską do skrzyżowania z ul. Pszczyńską o długości ok. 2,3 km.

Łączna wartość zadania wynosi 5,8 mln zł. 3 mln zł, czyli ponad połowa jej wartości stanowi pozyskane przez powiat pszczyński dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Powiat pszczyński, gmina Pszczyna oraz gmina Suszec z własnych budżetów przeznaczą na inwestycję 2,8 mln zł.

- To nasze największe zadanie realizowane obecnie na drogach powiatowych. Do znaczących działań zaliczamy także przebudowę ul. Rodzinnej w Kobiórze oraz obiektu mostowego w Suszcu. Niebawem rozpocznie się przebudowa ul. Studzienickiej w Piasku. Realizujemy także mniejsze inwestycje, które poprawią bezpieczeństwo pieszych i kierowców, a w powiatowym budżecie zaplanowaliśmy także środki na wykonanie projektów przebudowy kolejnych ulic. Na drogi powiatowe wydamy w 2021 roku ponad 17 mln zł - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

• Inwestycje

Będzie remont cząstkowy DW 933

Na drodze wojewódzkiej na odcinku Pszczyna-Góra zostanie przeprowadzony remont cząstkowy odcinków jezdni o łącznej powierzchni ok. 4400 m2.

• Inwestycje

Jest bezpieczniej przy szkołach

Na ul. św. Jana Pawła II w Studzienicach i Woszcyckiej w Rudziczce zostały wybudowane wyniesione przejścia dla pieszych. Teraz przy placówkach szkolno-przedszkolnych kierowcy muszą zdjąć nogę z gazu.