Ogólne

Powstanie sygnalizacja świetlna na przejściu w Woli

Powiat pszczyński wspólnie z gminą Miedźna przebuduje przejście dla pieszych na ul. Pszczyńskiej w rejonie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli i skrzyżowania z ul. Lipową. Jest szansa na pozyskanie środków zewnętrznych na ten cel.

Przejście dla pieszych na ul. Pszczyńskiej w Woli. Biało czerwone pasy, znak oznaczający przejście dla pieszych, w oddali budynek z żółtą elewacją.

Przy przejściu dla pieszych zostanie wybudowana sygnalizacja świetlna wzbudzana. Planowana jest także wymiana barierki chodnikowej, oznakowania pionowego oraz poziomego grubowarstwowego, doświetlenie oraz dostosowanie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Powiat pszczyński na przeprowadzenie zadania stara się pozyskać dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Przewidywany koszt zadania wyniesie ok. 170 tys. zł. Inwestycja zostanie wykonana przy współpracy z gminą Miedźna.

- Przebudowa przejścia dla pieszych znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa pieszych i uspokojenie ruchu w rejonie szkoły podstawowej, przedszkola i przystanku autobusowego. To jedno z najbardziej uczęszczanych przejść w Woli, które służy także jako dojście do kościoła, ośrodka zdrowia oraz punktów usługowych - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński. - Zależy nam na poprawie bezpieczeństwa pieszych, dlatego w ubiegłych latach przy części przejść zamontowane zostały wyświetlacze prędkości rzeczywistej. Budujemy również wyniesione przejścia dla pieszych w rejonie placówek oświatowych. Kolejne powstaną niebawem - dodaje.

Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego

Inne wiadomości

 • Zdrowie

  Powiatowy Punkt Szczepień Powszechnych gotowy do szczepień

  W środę 21 kwietnia Narodowy Fundusz Zdrowia wizytował Powiatowy Punkt Szczepień Powszechnych zlokalizowany w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie. Wszystko zostało przygotowane zgodnie z wymogami, a punkt rozpocznie szczepienia w momencie dostarczenia pierwszych dawek z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Może to nastąpić w przyszłym tygodniu.

 • Inwestycje

  Rozpocznie się przebudowa ul. Studzienickiej w Piasku

  Powiat pszczyński przystępuje do realizacji kluczowej inwestycji drogowej w Piasku. Gruntowna przebudowa obejmie ul. Studzienicką, a na skrzyżowaniu z ul. Katowicką i Dworcową powstanie rondo.

 • Ogólne

  mPotęga po raz ósmy. Dofinansowanie kreatywnych zajęć z matematyki

  Podpatrywanie pszczelej matematyki, podchody w całym mieście, a może… wielki skok na kasyno jak w hollywoodzkim filmie? To wszystko można zrealizować dzięki mPotędze, programowi grantowemu Fundacji mBanku. Wniosek będzie można złożyć całkowicie online do 10 maja.