Powiat pszczyński - podstrona

Ogólne

Czas na inwestycje

25 października br. powiat pszczyński, dyrekcja ZOZ oraz Centrum Dializa podpisali porozumienie, na mocy którego Centrum Dializa będzie mogła rozpocząć roboty remontowe i adaptacyjne na terenie szpitala.

W pierwszym etapie chodzi o przygotowanie pomieszczeń dla oddziału intensywnej opieki kardiologicznej oraz – częściowo – intensywnej opieki medycznej. Remont objąłby także część Oddziału Anestezjolog ntensywnej Terap. Prace będą mogły być rozpoczęte po m.in. zakończeniu procedur formalno – prawnych. Porozumienie zawiera także klauzule dotyczące odpowiedzialności CD za prowadzone inwestycje oraz zasady ich prowadzenia i rozliczania. Firma ma przejąć w dzierżawę ZOZ od marca 2011r., więc inwestując obecnie w szpital ponosi prawne ryzyko. Zgodnie z umową o zakresie inwestycji powiat ma być pisemnie informowany, zaś remonty, które nie wynikają z programu dostosowawczego muszą być uzgadniane.
CD chce rozpocząć jednak planowany zakres działań w kierunku poszerzenia zakressług medycznych szpitala, zaczynając od kardiolog. Szczegółowy zakres prac uzgadniany jest m.in. z dyrekcją szpitala i ordynatorem OAT, a także z instytucjami zewnętrznymi.

Inne wiadomości

  • Żubrowisko Festival

    Już tylko dni do Żubrowisko Festival. Zapraszamy w sobotę do Łąki

    Już w sobotę, 20 czerwca, Ośrodek Sportów Wodnych w Łące koło Pszczyny ponownie stanie się rockowym sercem regionu. Przed nami 23. edycja Żubrowisko Festival. Na uczestników czekają koncerty czołowych artystów polskiej sceny rockowej, festiwalowe strefy tematyczne, oferta gastronomiczna, pole namiotowe oraz wyjątkowa atmosfera.

  • Oświata

    Ósmoklasiści z wizytą w pszczyńskim Starostwie

    Wraz ze zbliżającym się zakończeniem roku szkolnego uczniowie coraz intensywniej odliczają dni do wakacji. W tym przedwakacyjnym okresie ósmoklasiści z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Studzionce, w towarzystwie nauczycielek, odwiedzili Starostwo Powiatowe w Pszczynie.

  • Bezpieczeństwo

    Trzeci film w ramach kampanii „Bądź bezpieczny na hulajnodze elektrycznej”

    Powiat Pszczyński wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Pszczynie publikuje serię filmów edukacyjno-profilaktycznych realizowanych w ramach kampanii „Bądź bezpieczny na hulajnodze elektrycznej”. Celem przedsięwzięcia jest zwiększenie świadomości w zakresie bezpiecznego korzystania z hulajnóg elektrycznych oraz przypomnienie najważniejszych zasad.