Pieką ciasta i organizują kiermasze, aby pomóc

Mieszkańcy powiatu pszczyńskiego organizują kolejne kiermasze charytatywne. Tym razem zebrane podczas nich pieniądze zasilą zbiórkę Nadii Wróbel, Filipka Cholewy i Arka Porwoła.

Kolaż zdjęć. Mieszkańcy powiatu pszczyńskiego, którzy potrzebują pieniędzy na kosztowne leczenie ich chorób.

W najbliższym czasie na terenie powiatu pszczyńskiego zostaną zorganizowane kolejne kiermasze charytatywne, z których środki zostaną przeznaczone na kosztowne leczenie Nadii Wróbel, Filipka Cholewy i Arka Porwoła.

Nadia Wróbel to mieszkanka Wisły Małej, u której rozpoznano przewlekłą zapalną demielinizacyjną polineuropatię. To choroba nerwów prowadząca do niedowładu kończyn. Siedmiolatka zakwalifikowała się do kosztownego przeszczepu komórek macierzystych w Tajlandii, którego koszt wynosi niemal 200 tys. zł. Dziewczynka kilka dni temu obchodziła swoje urodziny. - Nadia kończy 7 lat i ma jedno marzenie, wrócić do zdrowia i żyć w szczęściu - pisze mama solenizantki.

W ramach współpracy dwóch sołectw - Wisły Małej i Studzionki, 7 lutego w godz. od 7.30 - 16.30 odbędzie się charytatywny kiermasz, z którego środki zasilą zbiórkę chorej Nadii. Nie zabraknie na nim pysznych ciast i łakoci, a także dekoracji walentynkowych i wielkanocnych. Przeprowadzona zostanie także zbiórka monet w ramach Góry Grosza. Kiermasz odbędzie się w dwóch lokalizacjach. W Wiśle Małej na parkingu obok kościoła przy ulicy Pawiej i w Studzionce przy Domu Strażaka.

W niedzielę, 14 lutego w godzinach od 10.00 - 17.00 na rynku w Pszczynie odbędzie się walentynkowy kiermasz charytatywny dla Filipka Cholewy i Arka Porwoła, którzy zbierają na kosztowne leczenie. Będzie można kupić ciasta i swojskie specjały.

Mały Filipek choruje na rdzeniowy zanik mięśni i potrzebuje w jak najszybszym czasie nazbierać środki na nowatorską terapię genową nazywaną najdroższym lekiem świata. Jej koszt to ponad 9,5 mln zł. Arek Porwoł z Wisły Wielkiej to tata dwójki dzieci, który walczy z guzem mózgu. Potrzebuje pieniędzy na immunoterapię w Kolonii. - Walczymy dalej! Niestety, kończą się nasze możliwości finansowe, a wojna z rakiem pochłania gigantyczne koszty. Leczenie w Kolonii nie jest refundowane... - pisze żona mężczyzny.

Ostrzeżenie o przymrozkach i oblodzeniu

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał dwa ostrzeżenia meteorologiczne dla powiatu pszczyńskiego: o przymrozkach i oblodzeniu. Stopień zagrożeń: 1.

• Bezpieczeństwo

Przeszli eliminacje gminne, reprezentowali szkoły w etapie powiatowym

Podczas eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych wyłoniono uczniów, którzy najlepiej znają zasady ruchu drogowego i będą reprezentować powiat pszczyński w etapie wojewódzkim, który odbędzie się 9 maja w Ustroniu.