Śląskie Talenty 2009

Coroczna impreza "Śląskie Talenty" promuje uzdolnione dzieci i młodzież pochodzącą ze Śląska. Nagredę im. Karola Goduli może otrzymać osoba osiągająca nieprzeciętne wyniki w jednej z następujących kategorii: kultura, nauka, przedsiębiorczość, sport.

REGULAMIN KONKURSU

1. Organizatorem konkursu ŚLĄSKIE TALENTY jest Miejska Biblioteka Publiczna w Rudzie Śląskiej. Współorganizatorami są: Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej oraz Regionalny Ośrodek Kultury w Katowicach.
2. Cele konkursu ŚLĄSKIE TALENTY to: propagowanie Biblioteki jako miejsca spotkania oraz promocja szczególnie uzdolnionej młodzieży pochodzącej ze Śląska.
3. Decyzję o przyznaniu ŚLĄSKIEGO TALENTU - NAGRODY IM. KAROLA GODULI podejmuje kapituła powołana przez Organizatora.
4. ŚLĄSKI TALENT - NAGRODĘ IM. KAROLA GODULI może otrzymać każdy, kto do końca 2008 roku nie przekroczył 19 lat i osiągnął nieprzeciętne wyniki w jednej z następujących kategor:
a. kultura,
b. nauka,
c. przedsiębiorczość,
d. sport.
5. Nagroda jest przyznawana indywidualnie. W wyjątkowych przypadkach nagroda może zostać przyznana zespołowo.
6. ŚLĄSKI TALENT - NAGRODĘ IM. KAROLA GODULI można otrzymać tylko raz.
7. Wnioski mogą składać osoby fizyczne i osoby prawne.
8. Wnioski należy nadsyłać do 27 marca 2009 r. na adres: Miejska Biblioteka Publiczna,
ul. Dąbrowskiego18, 41-710 Ruda Śląska. Na kopercie wymagany jest dopisek: Śląskie Talenty 2009.
9. Dodatkowo wersję elektroniczną wniosku (bez załączników) należy nadesłać na adres: zastepca@r-sl.pl w tym samym terminie.
10. Osoba występująca z wnioskiem może zostać poproszona o dodatkowe informacje lub wyjaśnienia.
11. Koncert galowy odbędzie się w dniu 24 kwietnia 2009 roku w Miejskim Centrum Kultury
im. H. Bisty w Rudzie Śląskiej, ul. P. Niedurnego 69.

WZÓR (WEDŁUG KTÓREGO NALEŻY WYPEŁNIĆ WNIOSEK)

1. Dziedzina: (wybrać i wpisać tylko jedną kategorię - nauka, sport, kultura, przedsiębiorczość).
2. Kandydat do nagrody ŚLĄSKI TALENT 2009: (imię i nazwisko, data i miejsce urodzenia, adres pocztowy, adres mailowy, numer telefonu).
3. Wnioskodawca: (nazwa podmiotu składającego wniosek lub imię i nazwisko, adres pocztowy, adres mailowy, numer telefonu kontaktowego).
4. Charakterystyka kandydata: (osiągnięcia w danej dziedzinie ze szczególnym uwzględnieniem roku 2008).
5. Dodatkowe załączniki: (kserokopie dyplomów, wycinków prasowych, fotograf itp.).

Dodatkowych informacji udziela Jerzy Szczerbiński (503 073 747).

Ostrzeżenie o przymrozkach

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał ostrzeżenie meteorologiczne o przymrozkach dla powiatu pszczyńskiego. Stopień zagrożenia: 1.

• Oświata

Powierzenie stanowiska dyrektora ZS nr 3

Podczas posiedzenia Zarządu Powiatu Pszczyńskiego Grzegorz Kuczera odebrał oficjalny akt powierzenia stanowiska dyrektora Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych im. Janusza Korczaka w Pszczynie na kolejną, pięcioletnią kadencję.

• Wykaz nieruchomości przeznaczonej do zbycia

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy o gospodarce nieruchomościami z dnia 21 sierpnia 1997 r. (Dz. U. 2023 poz. 344) Starosta Pszczyński wykonujący zadania z zakresu administracji rządowej podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży na rzecz dotychczasowego użytkownika wieczystego w związku z przepisami epizodycznymi dotyczące roszczenia o sprzedaż nieruchomości gruntowej na rzecz jej użytkownika wieczystego.