Z prac Komisji Gospodarki, Rolnictwa i Ochrony Środowiska

Posiedzenie Komisji w dniu 10 sierpnia 2005 roku

„Analiza gospodarowania mieniem powiatu w I półroczu 2005 roku”, to główny temat posiedzenia Komisji Gospodarki (...) w dniu 10 sierpnia br., prowadzonego przez Przewodniczącego Pana Grzegorza Nogłego. W posiedzenidział wzięli wszyscy członkowie Komisji oraz Pan Karol Szonowski – Naczelnik Wydziału Geodezji, Kartograf i Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego w Pszczynie. Przedstawił on kalkulację przychodów i wydatków w obiektach stanowiących własność Powiatu Pszczyńskiego w okresie od 01.01.2005 r. do 30.06. br. Do obiektów tych zalicza się budynki położone przy ul. Poprzecznej 1 i ul. Przemysłowej w Woli, przy ul. Dworcowej 23, ul Bogedaina 2 i ul. Antesa 4 w Pszczynie oraz przy ul. Wiślnej 13 w Goczałkowicach-Zdroju.

W dalszej kolejności Pan Naczelnik poinformował, iż z dniem 19 sierpnia br. upływa termin składania ofert dotyczących drugiego przetargu na budynek Palais przy ul. Antesa 4 w Pszczynie. Otwarcie ofert nastąpi w dniu 22 sierpnia br.

W dalszej części obrad, Komisja zaopiniowała pozytywnie projekty uchwał tj.:
1) w sprawie zmian w budżecie Powiatu Pszczyńskiego na 2005 rok,
2) w sprawie wyrażenia zgody na dokonanie darowizny nieruchomości na rzecz Gminy Pszczyna, które będą przedmiotem obrad najbliższej sesji Rady Powiatu w dniu 24 sierpnia br.

Wakacje z lokalnymi produktami. 23 czerwca startuje goczałkowicki Bazarek

Powiat Pszczyński i Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój zapraszają na Bazarek Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej. Kolejny raz podczas wakacji na terenie goczałkowickiego uzdrowiska nasi lokalni producenci, rolnicy i pszczelarze będę promować certyfikowane miody, sery, przetwory, sery i kosmetyki.

Sekretne życie budzików. Nowa wystawa w centrum przesiadkowym

W centrum przesiadkowym w Pszczynie odbył się wernisaż wystawy Zofii Siwy „Sekretne życie Budzików”. Ilustracje autorki i budziki pochodzące z pracowni Stanisława Lisa, pszczyńskiego zegarmistrza będę zdobić wnętrze budynku do 19 sierpnia. Zwieńczeniem był spektakl „Samotna Kukułka” w wykonaniu Stowarzyszenia „take tam...” im. Artystów Międzywojnia.

Koncert TTT przesunięty na inny termin

Ważny komunikat. Ze względu na obowiązujące ostrzeżenie trzeciego, najwyższego stopnia o burzach, wspólnie z zespołem TTT podjęliśmy decyzję o przesunięciu dzisiejszego koncertu w ramach projektu "Przesiądź się na kulturę". Wasze bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem. Z chłopakami widzimy się w sierpniu. O dokładnym terminie koncertu poinformujemy w późniejszym czasie.