Z prac Komisji Samorządności, Promocji i Rozwoju Powiatu

Posiedzenie Komisji w dniu 4 lipca 2005 roku

Główny temat posiedzenia Komisji Samorządności w dniu 4 lipca br., to „Inwestycje i remonty w placówkach oświatowych Powiatu Pszczyńskiego, inspekcj straży”. W posiedzeniu prowadzonym przez Przewodniczącego Komisji Pana Zygmunta Jelenia uczestniczyło 6 członków Komisji oraz Pani Maria Szczepanek – Kierownik Referatu ds. Inwestycj Zamówień Publicznych Starostwa Powiatowego w Pszczynie.
Pani M. Szczepanek przedstawiła poniższy wykaz inwestycj remontów w palcówkach oświatowych powiatu pszczyńskiego przewidzianych do realizacji w 2005 roku.

Zespół Szkół Ogólnokształcących
- wykonano dokumentację projektową na zadanie pn. „Modernizacja systemu kanalizacyjnego w ZSO im. B. Chrobrego, ul. 3 Maja 7 w Pszczynie wraz z remontem drogi wewnętrznej” oraz na zadanie pn. „Przyłącza wody do budynku ZSO”;
- planuje się również realizację zadania „Termoizolacja przegród budowlanych w budynku ZSO.

Zespół Szkół Nr 3 Specjalnych w Pszczynie
- wykonano dokumentację projektową na zadanie pn. „Modernizacja systemu kanalizacyjnego w Zespole Szkół Nr 3 Specjalnych wraz z drenażem odwadniającym” oraz na zadanie „Wymiana zewnętrznej stolarki okiennej w Zespole Szkół Nr 3 Specjalnych w Pszczynie (przetarg zostanie ogłoszony w lipcu br.).

Zespół Szkół Rolniczych w Pszczynie
- wykonano aktualizację kosztorysu oraz przygotowano specyfikację techniczną zadania pn. „Termoizolacja przegród budowlanych wraz z modernizacją instalacji c.o. w obiektach dydaktycznych i sali gimnastycznej ZSR w Pszczynie ul. Szymanowskiego 2”; przewidywany termin otwarcia ofert na to zadanie nastąpi dnia 23 sierpnia 2005 r.

Zespół Szkół Zawodowych w Woli
- przygotowywana jest dokumentacja na zadanie pn. „Wymiana zewnętrznej stolarki okiennej”; przewidywany termin otwarcia ofert nastąpi w dniu 27 lipca br.

Na zakończenie posiedzenia Przewodniczący Komisji zwrócił uwagę na konieczność wymiany nawierzchni asfaltowej na boisku przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Pszczynie.

Wakacje z lokalnymi produktami. 23 czerwca startuje goczałkowicki Bazarek

Powiat Pszczyński i Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój zapraszają na Bazarek Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej. Kolejny raz podczas wakacji na terenie goczałkowickiego uzdrowiska nasi lokalni producenci, rolnicy i pszczelarze będę promować certyfikowane miody, sery, przetwory, sery i kosmetyki.

Sekretne życie budzików. Nowa wystawa w centrum przesiadkowym

W centrum przesiadkowym w Pszczynie odbył się wernisaż wystawy Zofii Siwy „Sekretne życie Budzików”. Ilustracje autorki i budziki pochodzące z pracowni Stanisława Lisa, pszczyńskiego zegarmistrza będę zdobić wnętrze budynku do 19 sierpnia. Zwieńczeniem był spektakl „Samotna Kukułka” w wykonaniu Stowarzyszenia „take tam...” im. Artystów Międzywojnia.

Koncert TTT przesunięty na inny termin

Ważny komunikat. Ze względu na obowiązujące ostrzeżenie trzeciego, najwyższego stopnia o burzach, wspólnie z zespołem TTT podjęliśmy decyzję o przesunięciu dzisiejszego koncertu w ramach projektu "Przesiądź się na kulturę". Wasze bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem. Z chłopakami widzimy się w sierpniu. O dokładnym terminie koncertu poinformujemy w późniejszym czasie.