Z prac Komisji Finansów

Posiedzenie Komisji w dniu 12 września 2005 roku

Ostatnie posiedzenie Komisji Finansów w dniu 12 września 2005 roku, prowadzone przez Przewodniczącego Komisji Pana Józefa Czysza, poświęcone było „Analizie wykonania wydatków oraz wydaniu opin do wykonania budżetu powiatu za I półrocze br.”. W Komisji udział wzięło 4 Radnych Rady Powiatu oraz Pani Gabriela Zając Skarbnik Powiatu. Pani Skarbnik poinformowała, że wydatki ogółem wykonane zostały w kwocie 22.183.296 zł., tj. w 44,1% w stosunku do planu po zmianach. Niskie wykonanie wydatków spowodowane jest przede wszystkim ich realizacją w  IV kwartale br. i nastąpiło m.in. działach:
1) Dział 010 Rolnictwo i łowiectwo, rozdz. 01095 Pozostała działalność – wykonanie w 15,7%
2) Dział 600 Transport i łączność, rozdz. 60004 Lokalny transport drogowy – wykonanie w 7,6%
3) Dział 810 Oświata i wychowanie – wykonanie w 44,5% 4) Dział 851 Ochrona zdrowia – wykonanie w 42,6
5) Dział 852 Pomoc społeczna, rozdz. 85201 Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie – wykonanie w 20,3%
6) Dział 921 Kultura i ochrona dziedzictwa narodowego, rozdz. 92195 Pozostała działalność – wykonanie w 39,9%.

Na zakończenie posiedzenia Przewodniczący Komisji odczytał projekt opin odnośnie informacji o przebiegu wykonania budżetu Powiatu Pszczyńskiego za I półrocze 2005 r., która będzie przedstawiona na sesji Rady Powiatu w dniu 21 września br.
Członkowie Komisji w wyniku przeprowadzonego głosowania przyjęli powyższą opinię pozytywnie jednogłośnie.

Wakacje z lokalnymi produktami. 23 czerwca startuje goczałkowicki Bazarek

Powiat Pszczyński i Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój zapraszają na Bazarek Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej. Kolejny raz podczas wakacji na terenie goczałkowickiego uzdrowiska nasi lokalni producenci, rolnicy i pszczelarze będę promować certyfikowane miody, sery, przetwory, sery i kosmetyki.

Sekretne życie budzików. Nowa wystawa w centrum przesiadkowym

W centrum przesiadkowym w Pszczynie odbył się wernisaż wystawy Zofii Siwy „Sekretne życie Budzików”. Ilustracje autorki i budziki pochodzące z pracowni Stanisława Lisa, pszczyńskiego zegarmistrza będę zdobić wnętrze budynku do 19 sierpnia. Zwieńczeniem był spektakl „Samotna Kukułka” w wykonaniu Stowarzyszenia „take tam...” im. Artystów Międzywojnia.

Koncert TTT przesunięty na inny termin

Ważny komunikat. Ze względu na obowiązujące ostrzeżenie trzeciego, najwyższego stopnia o burzach, wspólnie z zespołem TTT podjęliśmy decyzję o przesunięciu dzisiejszego koncertu w ramach projektu "Przesiądź się na kulturę". Wasze bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem. Z chłopakami widzimy się w sierpniu. O dokładnym terminie koncertu poinformujemy w późniejszym czasie.