Z prac Komisji Samorządności, Promocji i Rozwoju Powiatu

Posiedzenie Komisji w dniu 12 września 2005 roku

Tematami ostatniego posiedzenia Komisji Samorządności (...) prowadzonego przez Przewodniczącego Komisji Pana Zygmunta Jelenia w dniu 12 września br. były „Propozycje do budżetu Powiatu Pszczyńskiego na rok 2006 oraz zaopiniowanie projektów uchwał na sesję wrześniową.” W posiedzenidział wzięło 5 członków Komisji oraz Pani Gabriela Zając Skarbnik Powiatu.
W trakcie posiedzenia członkowie Komisji analizowal zaopiniowali pozytywnie projekty uchwał w sprawach:
1) zmian w budżecie Powiatu Pszczyńskiego na 2005 rok,
2) zaciągnięcia zobowiązania w zakresie podjęcia inwestycji pn. „Budowa hali sportowej w Pszczynie” o wartości przekraczającej granicę wydatków budżetowych w 2005 roku, które będą przedmiotem obrad sesji Rady Powiatu w dniu 21 września br.

Przewodniczący Komisji zaproponował, aby propozycje do budżetu Powiatu Pszczyńskiego na 2006 r. przygotować na piśmie na najbliższe posiedzenie Komisji Samorządności, które odbędzie się w dniu 3 października br.

Wakacje z lokalnymi produktami. 23 czerwca startuje goczałkowicki Bazarek

Powiat Pszczyński i Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój zapraszają na Bazarek Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej. Kolejny raz podczas wakacji na terenie goczałkowickiego uzdrowiska nasi lokalni producenci, rolnicy i pszczelarze będę promować certyfikowane miody, sery, przetwory, sery i kosmetyki.

Sekretne życie budzików. Nowa wystawa w centrum przesiadkowym

W centrum przesiadkowym w Pszczynie odbył się wernisaż wystawy Zofii Siwy „Sekretne życie Budzików”. Ilustracje autorki i budziki pochodzące z pracowni Stanisława Lisa, pszczyńskiego zegarmistrza będę zdobić wnętrze budynku do 19 sierpnia. Zwieńczeniem był spektakl „Samotna Kukułka” w wykonaniu Stowarzyszenia „take tam...” im. Artystów Międzywojnia.

Koncert TTT przesunięty na inny termin

Ważny komunikat. Ze względu na obowiązujące ostrzeżenie trzeciego, najwyższego stopnia o burzach, wspólnie z zespołem TTT podjęliśmy decyzję o przesunięciu dzisiejszego koncertu w ramach projektu "Przesiądź się na kulturę". Wasze bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem. Z chłopakami widzimy się w sierpniu. O dokładnym terminie koncertu poinformujemy w późniejszym czasie.