Z prac Komisji Finansów

Posiedzenie Komisji w dniu 30 sierpnia 2005 roku

„Analiza opisowego sprawozdania z wykonania dochodów budżetu powiatu za I półrocze 2005 roku”, to temat posiedzenia Komisji Finansów w dniu 30 sierpnia br. W Komisji prowadzonej, przez Przewodniczącego Pana Józefa Czysza udział wzięło 4 członków Komisji oraz Pani Gabriela Zając – Skarbnik Powiatu Pszczyńskiego. Pani Skarbnik przekazała, że dochody budżetu powiatu w I półroczu br. wykonane zostały w 56,64% w stosunku do planu dochodów po zmianach tj. w kwocie 25.560.393 zł., co jest porównywalne z rokiem ubiegłym, gdzie wykonanie dochodów za ten okres wyniosło 57,2%. Wysoką realizację dochodów uzyskano m.in. z tytułdziału w podatku dochodowym od osób prawnych - 1.094.852 zł., tj. 72,99% zakładanego planu (głównym płatnikiem tego podatku jest nadal Jastrzębska Spółka Węglowa, której udział w otrzymanej kwocie dochodów wynosi 81,7%) oraz z tytułu opłat za tablice rejestracyjne i druki prawa jazdy - 1.571.311 zł., tj. 104,75% zakładanego planu.

Na najbliższym posiedzeniu Komisja analizować będzie wykonanie wydatków oraz przedstawi opinię do wykonania budżetu powiatu za I półrocze 2005 r.

Wakacje z lokalnymi produktami. 23 czerwca startuje goczałkowicki Bazarek

Powiat Pszczyński i Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój zapraszają na Bazarek Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej. Kolejny raz podczas wakacji na terenie goczałkowickiego uzdrowiska nasi lokalni producenci, rolnicy i pszczelarze będę promować certyfikowane miody, sery, przetwory, sery i kosmetyki.

Sekretne życie budzików. Nowa wystawa w centrum przesiadkowym

W centrum przesiadkowym w Pszczynie odbył się wernisaż wystawy Zofii Siwy „Sekretne życie Budzików”. Ilustracje autorki i budziki pochodzące z pracowni Stanisława Lisa, pszczyńskiego zegarmistrza będę zdobić wnętrze budynku do 19 sierpnia. Zwieńczeniem był spektakl „Samotna Kukułka” w wykonaniu Stowarzyszenia „take tam...” im. Artystów Międzywojnia.

Koncert TTT przesunięty na inny termin

Ważny komunikat. Ze względu na obowiązujące ostrzeżenie trzeciego, najwyższego stopnia o burzach, wspólnie z zespołem TTT podjęliśmy decyzję o przesunięciu dzisiejszego koncertu w ramach projektu "Przesiądź się na kulturę". Wasze bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem. Z chłopakami widzimy się w sierpniu. O dokładnym terminie koncertu poinformujemy w późniejszym czasie.