Z prac Komisji Zdrowia i Opieki Społecznej

Posiedzenie Komisji w dniu 8 czerwca 2006 r.

Monitoringowi zdrowia – przygotowaniu materiałów na sesję tematyczną Rady Powiatu, poświęcone było ostatnie posiedzenie Komisji Zdrowia i Opieki Społecznej w dniu 8 czerwca br.
Przewodniczący Komisji Marian Kuczia poinformował o realizacji przez Zespół Opieki Zdrowotnej w Pszczynie dwóch programów zdrowotnych.
Pierwszy program dotyczy profilaktyki raka piersi; etap podstawowy, finansowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia od stycznia 2006 r., a drugi to program badań przesiewowych dla wczesnego wykrywania raka jelita grubego, wykonywanie kolonoskop. Realizacja tego programu ruszy w połowie roku, a finansowana jest przez Ministerstwo Zdrowia. Pracownia została wyposażona w wysokiej klasy sprzęt, m.in. zakupiony w 2005 r. ze środków unijnych videokolonoskop.
Zaproszony na posiedzenie Komisji Maciej Stieber Kierownik Referatu ds. Ochrony Zdrowia i Sportu tut. Starostwa, omówił materiały na czerwcową sesję Rady nt sytuacji w ochronie zdrowia w powiecie pszczyńskim w części dotyczącej struktury i stanu zdrowia mieszkańców powiatu pszczyńskiego.

Michał Buła z Piasku ze złotem i rekordem w wyciskaniu sztangi leżąc

Michał Buła z Piasku w grupie zawodników do 107 kg w kategorii senior wśród niepełnosprawnych zdobył złoto podczas 21. Ogólnopolskich Integracyjnych Zawodów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Wycisnął 161 kg, ustanowił swój rekord w zawodach, a tym samym został najlepszym zawodnikiem Stowarzyszenia Integracyjnego Eurobeskidy.

• Organizacje pozarządowe

Protokół z konsultacji zadania pn. Obchody Święta Konstytucji 3-maja

15 marca 2024 r. do Starostwa Powiatowego w Pszczynie wpłynęła oferta Stowarzyszenia Związek Górnośląski Koło Suszec na realizację zadania publicznego powiatu pn. „Obchody Święta Konstytucji 3-maja” w trybie poza konkursowym tzw. małe granty.