Tymczasowa organizacja ruchu w Woli

Firma Mota-Engil Central Europe S.A. - wykonawca inwestycji „Budowa drogi ekspresowej S1 na odcinku Oświęcim-Dankowice” poinformowała, że od 21 maja od godz. 8.00 (etap 1) wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu na drodze powiatowej ul. Pszczyńskiej w Woli polegająca na zawężeniu jedni z wprowadzeniem ruchu wahadłowego.

mapa przedstawiająca odcinek, gdzie zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu

Tymczasowa organizacja ruchu zostanie wprowadzona (w kilku etapach) na potrzeby przebudowy odcinków drogi powiatowej w obrębie funkcjonującego objazdu tymczasowego (bypassa) oraz wprowadzenia ruchu na nowo wybudowany odcinek drogi.

- W związku z koniecznością wykonania nowej nawierzchni drogi na początku i końcu projektowanej przebudowy drogi powiatowej (przed i za funkcjonującym bypassem) niezbędne jest zamknięcie jezdni do jednego pasa ruchu i wprowadzenie ruchu wahadłowego. Ruch pieszych odbywał się będzie po istniejącym poboczu - informuje wykonawca.

Zakres obejmuje odcinek o długości ok. 700 m zlokalizowany na początku miejscowości Wola za granicą z Gilowicami. Wprowadzenie nowej organizacji ruchu przewiduje się w czerwcu 2024 roku.

Nasz produkty na Targach w Chorzowie

Ostatni weekend maja to kolejna szansa na promocję lokalnych produktów. Wszystko za sprawą 12. Targów Turystyki Weekendowej „Atrakcje Regionów”, w których będę uczestniczyć nasi miejscowi producenci, których wyroby wyróżniono certyfikatem Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej.

• Pomoc konsumentom

Webinarium. Jak nie dać się oszukać w Internecie?

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaprasza 25 czerwca od godz. 10.00 indywidualnych uczestników rynku finansowego na webinarium „Najnowsze sposoby działania cyberoszustów - czyli jak nie dać się okraść w Internecie” organizowane w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku - CEDUR we współpracy z Komendą Główną Policji.