Inwestycje

Powiat wspiera stowarzyszenia

Powiat pszczyński przekaże organizacjom pozarządowym 70 tys. zł na realizację ciekawych inicjatyw, z których skorzystają mieszkańcy.

Wsparcie dla organizacji pozarządowych

Zarząd Powiatu Pszczyńskiego każdego roku ogłasza otwarte konkursy ofert na realizację zadań publicznych. Organizacje pozarządowe mogą ubiegać się o środki na działania skierowane do mieszkańców w zakresie kultury, sportu i turystyki.

Barbara Bandoła, starosta pszczyński podkreśla duże zainteresowanie tegorocznymi konkursami. - Dzięki wsparciu powiatu pszczyńskiego zrealizowanych zostanie wiele dobrych inicjatyw, z których będą mogli skorzystać nasi mieszkańcy. Dziękuję społecznikom za niezwykłą aktywność i propozycje nowych, ciekawych działań - mówi starosta.

Zarząd Powiatu Pszczyńskiego przyznał 11 dotacji na zadania w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej na łączną kwotę ponad 32 tys. zł. Dzięki dotacjom zostaną zorganizowane m.in. zajęcia kung-fu, ju-jitsu, z uprawiania wspinaczki, mistrzostwa w narciarstwie alpejskim, turnieje piłkarskie, zawody rowerowe czy spartakiada osób z niepełnosprawnościami.

16 tys. zł trafi do organizacji, które zorganizują sześć zadań w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego. Środki zostały przyznane m.in. na organizację festiwalu i konkursu fotograficznego czy festiwali muzycznych.

Siedem dotacji o łącznej wartości 10 tys. zł przyznano na zadania w zakresie turystyki i krajoznawstwa. To wsparcie m.in. dla wycieczek turystycznych, rajdów górskich, rowerowych i pieszych.

W ramach otwartych konkursów ofert powiat przyznał społecznikom ponad 58 tys. zł. Łącznie w tym roku organizacje pozarządowe otrzymają z budżetu powiatu 70 tys. zł, a pozostała kwota zostanie przekazana w ramach tzw. małych grantów w dziedzinie sportu i kultury.

Pod poniższymi linkami znajdują się szczegółowe wyniki otwartych konkursów ofert:

- w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego

- w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej

- w zakresie turystyki i krajoznawstwa