Świętujmy wspólnie 101. rocznicę odzyskania niepodległości

Starosta pszczyński, Barbara Bandoła oraz burmistrz Pszczyny, Dariusz Skrobol, zapraszają na uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Narodowe Święto Niepodległości - 11.11.2015 r.

Uroczystości rozpoczną się mszą św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. Wszystkich Świętych w Pszczynie. Po nabożeństwie uczestnicy uroczystości przemaszerują na Plac Zwycięstwa i Wolności, gdzie odbędzie się nastąpi odśpiewanie hymnu w ramach akcji „Niepodległa do hymnu” oraz złożenie kwiatów pod pomnikiem.

Program obchodów 101. rocznicy odzyskania niepodległości:
11 listopada (poniedziałek)

10:30 - msza św. w intencji Ojczyzny w kościele p.w. Wszystkich Świętych w Pszczynie
11:30 - przemarsz na Plac Zwycięstwa i Wolności w Pszczynie
12:00 - część oficjalna na Placu Zwycięstwa i Wolności w Pszczynie:
- uroczyste odśpiewanie hymnu w ramach akcji „Niepodległa do Hymnu”
- przemówienia okolicznościowe
- złożenie kwiatów

• Środowisko

Ostrzeżenie o przymrozkach

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał ostrzeżenie meteorologiczne dla powiatu pszczyńskiego o przymrozkach. Stopień zagrożeń: 1.

Zostań rodziną zastępczą

Organizator Rodzinnej Pieczy Zastępczej w powiecie pszczyńskim poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziców zastępczych dla dzieci, które nie znajdują w swoim domu właściwej opieki.