Nagrodzimy wyjątkowe kobiety - klejnoty ziemi pszczyńskiej

Po raz siódmy wyjątkowe kobiety z powiatu pszczyńskiego otrzymają odznaczenia. Do 6 maja czekamy na wnioski ze zgłoszeniem kandydatek.

klejnot ziemi pszczyńskiej

Odznaczenie „Klejnot Ziemi Pszczyńskiej” jest przyznawane za szczególne osiągnięcia kobiet w działaniu na rzecz powiatu pszczyńskiego poprzez promowanie postaw aktywnych, społecznych, kulturowych i przedsiębiorczych. W tym roku zostanie wręczone po raz siódmy.

- Zachęcamy samorządy, organizacje pozarządowe, przedsiębiorstwa oraz osoby fizyczne do składania wniosków o odznaczenie kobiet, których osiągnięcia zawodowe i społeczne mogą stać się wzorem godnym do naśladowania. Kultywowane wartości przez wszystkie dotychczasowe laureatki stanowią doskonałą definicję współczesnej kobiety - podkreśla Bernadeta Sojka-Jany, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie, inicjatora gali „Klejnot Ziemi Pszczyńskiej”.

Kandydatury można zgłaszać w pięciu kategoriach: „Kobieta Biznesu", „Kobieta Społeczna", „Kobieta Sztuki i Kultury", „Kobieta Obyczajów i Tradycji" oraz „Kobieta Ziemi Pszczyńskiej" na dołączonym poniżej wniosku do 6 maja do godz. 15.00 osobiście w sekretariacie Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie lub listownie (Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie, 43-200 Pszczyna, ul. Dworcowa 23 z dopiskiem „Klejnot Ziemi Pszczyńskiej”).

Wyboru laureatek dokona kapituła, a nazwiska tegorocznych laureatek poznamy 24 maja podczas gali w sali lustrzanej pszczyńskiego zamku.

Pobierz:

Wniosek o przyznanie odznaczenia, format pliku: PDF, rozmiar: 467.09 KB
Regulamin odznaczenia, format pliku: PDF, rozmiar: 264.22 KB

Laureatki odznaczenia "Klejnot Ziemi Pszczyńskiej" od 2018 do 2013 roku

• Oświata

Nauczycielki z "Rolniczoka" na zagranicznych szkoleniach zawodowych

W kwietniu dwie nauczycielki przedmiotów gastronomicznych z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie uczestniczyły w zagranicznym szkoleniu w Portugalii. Projekt "Bilet do kariery - III" realizowany w ramach akredytacji Erasmusa pozwolił zdobyć cenne doświadczenie i zapoznać się z międzynarodowymi standardami branżowymi i europejskimi praktykami biznesowymi.

Praca przy podkaszaniu

Powiatowy Zarząd Dróg w Pszczynie poszukuje dodatkowych pracowników do pracy sezonowej. Do ich obowiązków będzie należało wykaszanie ręczną kosą spalinową poboczy i zieleńcy. Kandydaci muszą być pełnoletni.

• Przedsiębiorczość

Praca na wakacje dla młodych

Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie organizuje 10 czerwca „Kiermasz Pracy Wakacyjnej”, gdzie młodzi ludzie szukający pracy na lato będą mogli zapoznać się z propozycjami zatrudnienia. Pracodawcy mogą zgłaszać oferty pracy wakacyjnej do 5 czerwca.