Wydanie międzynarodowego prawa jazdy

Wydział Komunikacji i Transportu / parter, pokój nr 23

Przyjmowanie klientów w godzinach:
poniedziałki: 7.30 - 16.30,
wtorek - czwartek: 7.30 - 15.00,
piątek: 7.30 - 13.30

Międzynarodowe prawo jazdy jest wydawane na podstawie krajowego prawa jazdy na okres 3 lat. Okres jego ważności nie może jednak przekraczać terminu krajowego prawa jazdy.

Międzynarodowe prawo jazdy jest ważne łącznie z krajowym prawem jazdy.

Do wydania międzynarodowego prawa jazdy należy mieć ze sobą:

• prawo jazdy krajowe;
  • fotografię;
  • dowód osobisty z aktualnymi danymi osobowymi.

KROK 1.
Jeśli posiadasz wszystkie wymagane dokumenty, i mieszkasz na terenie Powiatu Pszczyńskiego, w Elektronicznym Systemie Rezerwacji E-kolejka otwiera się w nowym oknie wybierz konkretny dzień i godzinę załatwienia sprawy. Zobacz jakie to proste! W umówionym terminie zgłoś się do Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Pszczynie, ul. 3 Maja 10.
UWAGA! Jeden bilet upoważnia do załatwienia jednej sprawy.

KROK 2.
Jeżeli chcesz przygotować wniosek o wydanie międzynarodowego prawa jazdy w domu i wiesz, jak go wypełnić, to pobierz go poniżej.
Jeżeli nie wiesz, jak wypełnić wniosek, nie martw się, pracownicy Wydziału Komunikacji chętnie Ci pomogą i wypełnisz wniosek bezpośrednio na stanowisku podczas załatwiania sprawy.

Wnioskodawca powinien posiadać ze sobą swój ważny dowód osobisty.

Opłata za wydanie międzynarodowego prawa jazdy wynosi: 35,00 zł.

Wpłat z tytułu w/w opłaty można dokonywać za pomocą karty płatniczej lub telefonu podczas załatwiania sprawy w Wydziale Komunikacji i Transportu. Można również przed wizytą w urzędzie wykonać wpłatę na rachunek bankowy Starostwa Powiatowego w Pszczynie (np. na poczcie, przelewem bankowym)

nazwa banku: Bank Spółdzielczy w Pszczynie
nr rachunku: 94 8448 0004 0006 1229 2011 0001

Potwierdzenie dokonanej opłaty należy wydrukować i dołączyć do wniosku.

Odbiór międzynarodowego prawa jazdy następuje do 3 dni roboczych od dnia otrzymania wymaganych dokumentów.