Profil kandydata na kierowcę

Wydział Komunikacji i Transportu / parter, pokój nr 23

Przyjmowanie klientów w godzinach:
poniedziałki: 7.30 - 16.30,
wtorek - czwartek: 7.30 - 15.00,
piątek: 7.30 - 13.30

Uzyskanie profilu kandydata na kierowcę jest niezbędne w celu przystąpienia do szkolenia w zakresie prawa jazdy, a potem do egzaminu państwowego.

Ubiegając się o prawo jazdy po raz pierwszy, należy mieć ze sobą:

• orzeczenie lekarskie;
  • fotografię;
  • pisemną zgodę rodzica / opiekuna, jeżeli Kandydat nie ma 18 lat
  • dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający numer PESEL i adres zamieszkania;
  • kartę pobytu, wizy pobytowej lub innego dokumentu potwierdzającego prawo pobytu na terenie Rzeczypospolitej Polskiej - dotyczy cudzoziemców.

KROK 1.
Jeśli posiadasz wszystkie wymagane dokumenty, i mieszkasz na terenie Powiatu Pszczyńskiego, w Elektronicznym Systemie Rezerwacji E-kolejka otwiera się w nowym oknie wybierz konkretny dzień i godzinę załatwienia sprawy. Zobacz jakie to proste! W umówionym terminie zgłoś się do Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Pszczynie, ul. 3 Maja 10.
UWAGA! Jeden bilet upoważnia do załatwienia jednej sprawy.

KROK 2.
Jeżeli chcesz przygotować wniosek o wydanie krajowego prawa jazdy w domu i wiesz, jak go wypełnić, to pobierz go poniżej.
Jeżeli nie wiesz, jak wypełnić wniosek, nie martw się, pracownicy Wydziału Komunikacji chętnie Ci pomogą i wypełnisz wniosek bezpośrednio na stanowisku podczas zakładania profilu kandydata na kierowcę.

Sprawę załatwia osobiście osoba, dla której będzie zakładany Profil.