Powiat pszczyński - podstrona

Zdrowie

Kolejne zakażenia i ozdrowienia

Dziewięć nowych potwierdzonych zakażeń koronawirusem w naszym powiecie - to dane podane w środę, 3 czerwca na godz. 14.00 przez tyski Sanepid. Wirusa wykryto w próbkach pobranych od pięciu osób z gminy Pawłowice, dwóch z gminy Suszec oraz dwóch z gminy Pszczyna.

Grafika 3.06

Mamy dwóch kolejnych ozdrowieńców - wirusa pokonali: mieszkaniec gminy Pszczyna oraz mieszkaniec gminy Pawłowice.

Do tej pory służby sanitarne potwierdziły zakażenie u 438 mieszkańców powiatu pszczyńskiego, w tym:
➡️ gmina Pawłowice - 230 osób
➡️ gmina Suszec - 101 osób
➡️ gmina Pszczyna - 96 osób
➡️ gmina Miedźna - 6 osób
➡️ gmina Kobiór - 3 osoby
➡️ gmina Goczałkowice-Zdrój - 2 osoby

Kwarantanną domową na podstawie decyzji administracyjnej służb sanitarnych objętych jest 1332 mieszkańców.

Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego

Inne wiadomości

  • Zdrowie

    Terapia daremna - bezmiar cierpienia

    26 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Pszczynie odbył się wykład „Zapobieganie terapii daremnej w szpitalu”. Prelegentem był dr n. med. Jacek Górka, ceniony internista i anestezjolog Wojskowego Szpitala Klinicznego w Krakowie oraz współautor wytycznych dot. terapii daremnej.

  • Zdrowie

    W podziękowaniu za krew, która ratuje życie

    Łącznie 200 paczek z prezentami dla krwiodawców zostało przekazanych przez Powiat Pszczyński do Oddziału Terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Pszczynie oraz Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy KWK Piast Ruch w Woli.