Środowisko

Ostrzeżenie o oblodzeniu

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje o obowiązujących ostrzeżeniach meteorologicznych. Dla powiatu pszczyńskiego obowiązuje ostrzeżenie o oblodzeniu. Stopień zagrożenia: 1.

Obszar (w nawiasie numer ostrzeżenia dla powiatu)
powiaty: będziński(7), bieruńsko-lędziński(5), Bytom(6), Chorzów(6), Częstochowa(9), częstochowski(9), Dąbrowa Górnicza(7), Gliwice(6), gliwicki(6), Jastrzębie-Zdrój(5), Jaworzno(6), Katowice(6), kłobucki(9), lubliniecki(8), mikołowski(5), Mysłowice(6), myszkowski(8), Piekary Śląskie(6), pszczyński(5), raciborski(5), Ruda Śląska(6), rybnicki(5), Rybnik(5), Siemianowice Śląskie(6), Sosnowiec(6), Świętochłowice(6), tarnogórski(7), Tychy(5), wodzisławski(5), Zabrze(6), zawierciański(8), Żory(5)

Ważność: od godz. 17:00 dnia 14.01.2024 do godz. 09:00 dnia 15.01.2024

Prawdopodobieństwo: 80%

Przebieg: prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około -2°C temperatura minimalna przy gruncie około -5°C.

Ostrzeżenie o oblodzeniu, st. 1, format pliku: PDF, rozmiar: 277.84 KB
Ostrzeżenie meteorologiczne nr 5, format pliku: PDF, rozmiar: 159.2 KB

Ostrzeżenie o gęstej mgle

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał ostrzeżenie dla powiatu pszczyńskiego o gęstej mgle, stopnia 1.

Ostrzeżenie o gęstej mgle

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał ostrzeżenie dla powiatu pszczyńskiego o gęstej mgle, st. 1.

Nowe nasadzenia z okazji Światowego Dnia Drzewa

10 października obchodzony jest Światowy Dzień Drzewa. Z tej okazji, starosta Grzegorz Wanot z dyrekcją szpitala i społecznikami w zakątku terapeutycznym Szpitala Joannitas w Pszczynie posadzili nowe drzewa.