Środowisko

Zła jakość powietrza

Powiadomienie o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu. Poziom 2.

INFORMACJE O RYZYKU PRZEKROCZENIA POZIOMU INFORMOWANIA

Zagrożenie: ryzyko wystąpienia przekroczenia poziomu informowania (100 μg/m3) dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu

Data wystąpienia: 11.01.2024 r.

Przewidywany czas trwania ryzyka: od godz. 09.00 dnia 11.01.2024 r. do godz. 24.00 dnia 11.01.2024 r.

Przyczyny: warunki meteorologiczne utrudniające rozprzestrzenianie się zanieczyszczeń w sytuacji wzmożonej emisji z sektora bytowo-komunalnego i wzmożonego ruchu samochodów

Dzień 11.01.2024 r.

Na podstawie wyników pomiarów jakości powietrza oraz prognoz meteorologicznych, na poniższym obszarze, ze względu na pył zawieszony PM10, prognozowana jest zła jakość powietrza, szczególnie w godzinach porannych, wieczornych i nocnych.

Obszar ryzyka wystąpienia przekroczenia poziomu informowania dla pyłu PM10: prognozowane na dzień 11.01.2024 r. przekroczenia poziomu informowania dla pyłu PM10 obejmują: powiat miasto Bielsko-Biała, powiat miasto Częstochowa, powiat częstochowski, powiat miasto Dąbrowa Górnicza, powiat będziński, powiat pszczyński, powiat bielski, powiat miasto Katowice, powiat miasto Chorzów, powiat miasto Mysłowice, powiat miasto Siemianowice Śląskie, powiat miasto Sosnowiec, powiat miasto Jaworzno, powiat miasto Tychy, powiat bieruńsko-lędziński, powiat wodzisławski

Ludność narażona na ryzyko wystąpienia przekroczenia poziomu informowania dla pyłu PM10: ludność zamieszkująca obszar, na którym w dniu 11.01.2024 r.

Więcej informacji o zagrożeniu - wrażliwe grupy ludności, możliwe negatywne skutki dla zdrowia, zalecane środki ostrożności znajdują się w pliku do pobrania poniżej.

Plik do pobrania

11.01.2024 r ryzyko wystąpienia przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu., format pliku: PDF, rozmiar: 138.82 KB

Ostrzeżenie o gęstej mgle

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał ostrzeżenie dla powiatu pszczyńskiego o gęstej mgle, stopnia 1.

Ostrzeżenie o gęstej mgle

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał ostrzeżenie dla powiatu pszczyńskiego o gęstej mgle, st. 1.

Nowe nasadzenia z okazji Światowego Dnia Drzewa

10 października obchodzony jest Światowy Dzień Drzewa. Z tej okazji, starosta Grzegorz Wanot z dyrekcją szpitala i społecznikami w zakątku terapeutycznym Szpitala Joannitas w Pszczynie posadzili nowe drzewa.