Środowisko

Ostrzeżenie hydrologiczne

Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie, Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie hydrologiczne o wezbraniu z przekroczeniem stanów ostrzegawczych, st. 2.

Zmiana ostrzeżenia nr: 6 z dnia 02.01.2024

Zjawisko: wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych

Stopień: 2

Ważność: od godz. 14:10 dnia 02.01.2024 do godz. 12:00 dnia 03.01.2024

Obszar: Pszczynka, Gostynia, Przemsza do zbiornika Przeczyce, Brynica (śląskie)

Przebieg: w związku z prognozowanymi opadami deszczu spodziewane są ponowne wzrosty poziomu wody z możliwymi przekroczeniami stanów ostrzegawczych w kolejnych profilach wodowskazowych. Na Brynicy w profilu Brynica prognozowany jest dalszy wzrost powyżej stanu alarmowego, a w profilu Kozłowa Góra możliwe jest przekroczenie stanu ostrzegawczego w przypadku zwiększenia odpływu ze zbiornika zlokalizowanego powyżej

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%

Uwagi: zmiana dotyczy zwiększenia obszaru o zlewnię Pszczynki i Gostyni. W przypadku istotnych zmian w czasie lub przebiegu zjawiska ostrzeżenie może ulec zmianie

Plik do pobrania

Ostrzeżenie hydrologiczne nr 6 - Pszczynka, format pliku: PDF, rozmiar: 217.71 KB

Ostrzeżenie o gęstej mgle

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał ostrzeżenie dla powiatu pszczyńskiego o gęstej mgle, stopnia 1.

Ostrzeżenie o gęstej mgle

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał ostrzeżenie dla powiatu pszczyńskiego o gęstej mgle, st. 1.

Nowe nasadzenia z okazji Światowego Dnia Drzewa

10 października obchodzony jest Światowy Dzień Drzewa. Z tej okazji, starosta Grzegorz Wanot z dyrekcją szpitala i społecznikami w zakątku terapeutycznym Szpitala Joannitas w Pszczynie posadzili nowe drzewa.