Środowisko

Ostrzeżenie hydrologiczne

Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie o gwałtownym wzroście stanów wody, st. 1 (zmiana).

Zmiana ostrzeżenia nr: 92 z dnia 02.05.2023
Zjawisko: gwałtowne wzrosty stanów wody
Stopień: 1

Ważność: od godz. 09:14 dnia 03.05.2023 do godz. 17:00 dnia 03.05.2023

Obszar: zlewnia górnej Soły (śląskie)

Przebieg: w związku z występującymi oraz prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu, spodziewane są wzrosty poziomu wody, lokalnie gwałtowne. Punktowo z przekroczeniem stanów ostrzegawczych.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%

Uwagi: zmiana dotyczy obszaru, przebiegu zjawiska oraz czasu obowiązywania.

Informacja z dnia 2 maja

Ostrzeżenie hydrologiczne nr: 92
Zjawisko: gwałtowne wzrosty stanów wody
Stopień: 1

Ważność: od godz. 13:00 dnia 02.05.2023 do godz. 13:00 dnia 03.05.2023

Obszar: zlewnie: Małej Wisły do ujścia Przemszy oraz Soły wraz z kaskadą zbiorników (śląskie)

Przebieg: w związku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu, w tym również o charakterze burzowym, spodziewane są wzrosty poziomu wody, lokalnie gwałtowne. Punktowo istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 70%

Uwagi: w przypadku istotnych zmian w czasie lub przebiegu zjawiska ostrzeżenie może ulec zmianie.

Plik do pobrania

Ostrzeżenie hydrologiczne nr 92 - gwałtowne wzrosty stanów wody, format pliku: PDF, rozmiar: 215.36 KB

Ostrzeżenie o burzach

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie 1. stopnia o burzach dla powiatu pszczyńskiego.

• Środowisko

Przyłącz się do akcji „Pomyśl i nie śmieć”

Zbliża się Dzień Ziemi. 20 kwietnia odbędzie się akcja „Pomyśl i nie śmieć”, która tradycyjnie wystartuje na łowisku specjalnym w Wiśle Małej. Uczestnicy wspólnymi siłami będą sprzątać obrzeża Jeziora Goczałkowickiego.

Ostrzeżenie o silnym wietrze

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje o obowiązujących ostrzeżeniach meteorologicznych. Dla powiatu pszczyńskiego obowiązuje ostrzeżenie o silnym wietrze. Stopień zagrożenia: 1.