Organizacje pozarządowe

Powiat współpracuje z organizacjami pozarządowymi

Współpraca powiatu z organizacjami pozarządowymi rozwija się z roku na rok. W ubiegłym roku tylko z przedsięwzięć w ramach konkursów ofert na realizację zadań publicznych skorzystało ok. 2600 osób.

Sprawozdanie z realizacji programu współpracy

Możliwych form współpracy samorządu z organizacjami pozarządowymi jest kilka. Np. konkursy ofert na zlecenie zadań publicznych w zakresie kultury; ochrony i promocji zdrowia; wspierania kultury fizycznej czy turystyki. W ubiegłym roku organizacje z powiatu pszczyńskiego złożyły 27 ofert na ogłoszone przez powiat konkursy. Przeznaczono na ten cel niemal 46 tys. zł.
Do tego w ubiegłym roku powiat wspólnie z różnymi podmiotami zrealizował 30 różnych przedsięwzięć na rzecz lokalnej społeczności. Były to m.in. zawody sportowe, rajdy, konkursy, imprezy kulturalne. Do tego bezpłatnie lub na preferencyjnych warunkach udostępniał obiekty sportowe Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji, a bezpłatnie także salę sesyjną.
W październiku w Starostwie Powiatowym odbyło się szkolenie dla organizacji pozarządowych z terenu powiatu, dotyczące zasad realizacji zadania i rozliczania dotacji przekazanych organizacjom pozarządowym. Uczestniczyli w nim przedstawiciele 13 organizacji.

„Dzięki udzielonemu wsparciu zrealizowano wiele wartościowych przedsięwzięć, które wpłynęły na liczbę nowo powstałych stowarzyszeń i zwiększoną aktywność organizacji pozarządowych w stosunku do lat ubiegłych” - czytamy w sprawozdaniu z realizacji Programu współpracy Powiatu Pszczyńskiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2014.
Pełną treść sprawozdania można pobrać TUTAJ otwiera się w nowym oknie

Część zadań realizowanych przez organizacje w 2014 r.: