Maturzyści odebrali świadectwa

Prawie 450 uczniów ostatnich klas szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Pszczyński odebrało świadectwa ukończenia szkoły. Absolwentów żegnali starosta Barbara Bandoła i wicestarosta Damian Cieszewski.

Wyróżnieni uczniowie z wicestarostą i dyrektor szkoły Chrobrego.

Pożegnanie maturzystów to okazja, by wyróżnić i nagrodzić absolwentów z najwyższą średnią, najwybitniejszymi osiągnięciami oraz tych wszystkich, którzy aktywnie działali na rzecz społeczności szkolnej.

W gronie najlepszych absolwentów szkół powiatowych, którzy uzyskali najwyższą średnią ocen znaleźli się: Julia Klima (PZS nr 1 w Pszczynie), Angelika Kotas (PZS nr 2 w Pszczynie), Zofia Kułaga (I LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie) oraz Tomasz Piesior (ZSZiO w Woli).

Pożegnania maturzystów w szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Pszczyński odbyły się 25 i 26 kwietnia. Z absolwentami spotykali się starosta Barbara Bandoła i wicestarosta Damian Cieszewski, którzy gratulowali im ukończenia szkoły, a maturzystom życzyli powodzenia na najważniejszym egzaminie w czasie edukacji.

Specjalne wyróżnienie podczas gali w PZS nr 1 w Pszczynie otrzymała Emilia Kapias, która uzyskała średnią ocen 5,19 i reprezentowała szkołę w licznych konkursach fryzjerskich zdobywając wysokie wyniki. W trakcie akademii w „Chrobrym” nagrodzono najlepszych sportowców - Patrycję Kanię i Jana Kaperę. W PZS nr 2 w Pszczynie podczas gali wręczono absolwentom złote indeksy na uczelnie wyższe i specjalne podziękowania.

Tuż po majówce, we wtorek 7 maja w całej Polsce rozpoczną się egzaminy maturalne. Młodzież w pierwszej kolejności napisze pisemną maturę z języka polskiego. - Jesteście ludźmi mądrymi, którym już wiele ról przyszło pełnić. Jesteście zdolni, pięknie wykorzystujecie swoje talenty. Życzę Wam, abyście ten egzamin życia, który przed Wami zdali wierząc we własne możliwości. Wszystkie kolejne role życiowe, które przyjdzie Wam pełnić, pełnijcie z dozą pewności siebie i pokory, bo w życiu potrzebne jest jedno i drugie - mówiła starosta Barbara Bandoła podczas pożegnania absolwentów w "Chrobrym".

I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie

PZS nr 2 w Pszczynie

fot. PZS nr 2 w Pszczynie

ZSZiO w Woli

PZS nr 1 w Pszczynie

• Oświata

Ruszył maturalny maraton i potrwa do 24 maja

7 maja o godzinie 9.00 w całej Polsce rozpoczęły się matury. Maturzyści w pierwszej kolejności mierzą się z językiem polskim. W placówkach prowadzonych przez Powiat Pszczyński do egzaminu przystąpiło prawie 400 abiturientów.

• Oświata

Nauczyciele z "Samochodówki" na stażu w Granadzie

W kwietniu nauczyciele z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie spędzili tydzień w Granadzie, gdzie doskonalili swoje kompetencje zawodowe obserwując pracę w hiszpańskich zakładach branży chłodnictwa i klimatyzacji, mechanicznej, IT oraz fryzjerskiej. Nauczyciele zapoznali się z organizacją pracy w przedsiębiorstwach związanych ze specyfiką nauczanych przez siebie przedmiotów.