Nauczyciele z „Samochodówki” podsumowali swoją mobilność w ramach Erasmusa

23 kwietnia w auli Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie odbyło się spotkanie podsumowujące działania w ramach projektów unijnych skierowanych do nauczycieli finansowanych ze środków Erasmus+.

Nauczyciele z dyplomami.

Uczestnicy wysłuchali prezentacji, podczas której nauczyciele podsumowali wyjazd oraz opowiedzieli o doświadczeniach zdobytych w Hiszpanii. Spotkanie było poprzedzone konferencją, w ramach której uczestnicy mobilności dzielili się wiedzą zdobytą w trakcie szkolenia pt. „Nauczyciel jako trener, mentor i coach”.

Wszyscy nauczyciele biorący udział w mobilności otrzymali certyfikaty potwierdzające ukończenie kursu. Nadrzędnym celem programu jest podnoszenie jakości kształcenia poprzez umożliwianie wszechstronnego rozwoju, który przekładać się ma na lepsze wyniki pracy.

Wyjazd do Granady stanowił okazję do zdobycia nowej wiedzy oraz doskonalenia nabytych już wcześniej umiejętności, oferując jednocześnie możliwość rozwoju kompetencji językowych, jak i poszerzania wiedzy na temat kultury i dziedzictwa europejskiego. Projekt był ważnym doświadczeniem edukacyjnym, które procentować będzie w życiu zawodowym uczestników.

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie od lat realizuje podobne inicjatywy, stawiając sobie za cel rozwój umiejętności uczniów i nauczycieli. Motywacją do organizacji wyjazdów zagranicznych niezmiennie pozostaje przekonanie, że podróże oraz doświadczenia edukacyjne i zawodowe zapewnią uczestnikom wiedzę, która uczyni ich atrakcyjnymi na rynku pracy.

Ponadto zapoznając się z europejskimi standardami pracy oraz dziedzictwem kulturowym, nauczyciele i uczniowie doskonalą swoje kompetencje językowe, społeczne i obywatelskie. Uczestnictwo w projektach wspiera kształcenie świadomych i otwartych na europejskie wartości ludzi gotowych odpowiedzieć na wyzwania, które przyniesie przyszłość.

(źródło: PZS nr 1 w Pszczynie)