Powierzenie stanowiska dyrektora ZS nr 3

Podczas posiedzenia Zarządu Powiatu Pszczyńskiego Grzegorz Kuczera odebrał oficjalny akt powierzenia stanowiska dyrektora Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych im. Janusza Korczaka w Pszczynie na kolejną, pięcioletnią kadencję.

Członkowie Zarządu z dyrektorem szkoły w gabinecie starosty.

16 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Pszczynie akt powierzenia stanowiska dyrektora z rąk starosty Barbary Bandoły w obecności członków Zarządu Powiatu Pszczyńskiego odebrał Grzegorz Kuczera, który w dalszym ciągu będzie kierował ZS nr 3 Specjalnych w Pszczynie.

W skład ZS nr 3 Specjalnych w Pszczynie wchodzą: Szkoła Podstawowa nr 23 Specjalna, Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy i Branżowa Szkoła I stopnia nr 4 Specjalna. W placówce kształci się 200 uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Starosta Barbara Bandoła podkreśla, że dyrektorzy w szkołach pełnią niezwykle odpowiedzialną funkcję. - To ważna rola, która wymaga umiejętności zarządzania. Dyrektorzy są odpowiedzialni nie tylko za organizację codziennych działań szkoły, ale również za tworzenie warunków sprzyjających nauce i rozwojowi uczniów oraz wspieranie nauczycieli w ich pracy. Życzę wytrwałości, wielu sukcesów w realizacji podejmowanych zadań oświatowych oraz owocnej współpracy z dziećmi, młodzieżą i rodzicami - mówi starosta.

Grzegorz Kuczera wygrał konkurs na stanowisko dyrektora powiatowej placówki na kolejną kadencję. Był jedynym kandydatem na to stanowisko. Powierzoną funkcję będzie pełnił do 31 sierpnia 2029 roku.