Koncert dla "Zameczku" w Rudołtowicach. Są jeszcze bilety

22 kwietnia odbędzie się koncert charytatywny na rzecz podopiecznych "Zameczku" w Rudołtowicach poświęcony twórczości Quinciego Jones’a. Podczas wieczoru będzie można usłyszeć niezapomniane utwory m.in. Michaela Jacksona, Herbiego Hancocka czy Jamesa Ingrama.

W Pszczyńskim Centrum Kultury wystąpi zespół składający się ze studentów i absolwentów Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach pod dyrekcją Szymona Szczota. Wykona przeboje legendarnego producenta muzycznego Quinciego Jonesa, którego utwory śpiewały takie gwiazdy, jak Michael Jackson, Herbie Hancock, Patti Austin, Dinah Washington czy James Ingram.

To będzie podróż przez różnorodne gatunki muzyczne - od jazzu po pop, od funky po ballady. Wszystko to w niepowtarzalnym stylu mistrza. - Koncert poświęcony twórczości Quinciego Jones’a to nie tylko wydarzenie muzyczne, ale także hołd dla wielkiego talentu i wkładu, jakim ten znamienity producent wzbogacił światową scenę muzyczną - informują organizatorzy.

„Zameczek” w Rudołtowicach zapewnia wykwalifikowaną pomoc i opiekę dzieciom oraz młodzieży w wieku od 3 do 25 lat z niepełnosprawnością intelektualną (w stopniu umiarkowanym, znacznym, głębokim) ze sprzężeniami. To tutaj dzieci najciężej dotknięte przez los otrzymują kompleksowe wsparcie w zakresie opieki, leczenia, edukacji i rehabilitacji. Wychowankowie przebywają w nim w systemie dziennym i całodobowym.

Koncert charytatywny odbędzie się w poniedziałek 22 kwietnia o godz. 18.00. Cena wejściówki/cegiełki to 50 zł. Rezerwacje pod numerem tel. 502 785 222.

Organizatorem wydarzenia jest PZN Centrum Edukacyjno-Leczniczo- Rehabilitacyjne dla Dzieci i Młodzieży w Rudołtowicach. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli starosta pszczyńska Barbara Bandoła i burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol. Jednym z partnerów wydarzenia jest Powiat Pszczyński.

Plakat z informacją o koncercie, treść w tekście.

Dbają o nasze dziedzictwo

Najstarszy przegląd zespołów ludowych na Górnym Śląsku odbył się już po raz 48. W sobotę, 18 maja czerwca pszczyński skansen rozbrzmiewał ludową muzyką, wszystko za sprawą Spotkań pod Brzymem.