Przedsiębiorczość

Forum Przedsiębiorców Powiatu Pszczyńskiego już 11 marca

Kontynuując cykl spotkań biznesowych, Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie zaprasza na kolejne Forum Przedsiębiorców Powiatu Pszczyńskiego, które odbędzie się 11 marca o godz. 10.00 w Starostwie Powiatowym w Pszczynie.

Przedsiębiorcy siedzący przy stołach w sali sesyjnej starostwa powiatowego.

Podczas spotkania prelegenci z Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie, Urzędu Marszałkowskiego, Lokalnej Grupy Działania Ziemia Pszczyńska, Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości z Chorzowa, Centrum Społecznego Rozwoju z Mikołowa oraz Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach przedstawią najważniejsze źródła finansowania działalności firmy w 2024 roku.

Uczestnicy wydarzenia będą mogli korzystać z "Punktów Doradczych", gdzie pracownicy PUP w Pszczynie, US w Pszczynie, ZUS w Pszczynie i PIP w Katowicach będą udzielać indywidualnych konsultacji.

Podczas Forum Przedsiębiorców prelegenci omówią następujące tematy:

• Urząd Marszałkowski - „Fundusze Europejskie na wsparcie Małych i Średnich Przedsiębiorstw",
  • Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie - przedstawione zostaną formy wsparcia dla przedsiębiorców w ramach Funduszu Pracy, środków unijnych oraz Krajowego Funduszu Szkoleniowego,
  • Lokalna Grupy Działania Ziemia Pszczyńska - przedstawiony zostanie zakres wsparcia przedsiębiorców z obszaru działania Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania,
  • Śląskie Centrum Przedsiębiorczości z Chorzowa - „Dofinansowanie przedsiębiorczości w ramach Funduszy Europejskich dla Śląskiego na lata 2021-2027",
  • Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach - „Fundusze Europejskie 2021-2027 dla przedsiębiorców",
  • Centrum Społecznego Rozwoju z siedzibą w Mikołowie - oferta Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej na rozwój przedsiębiorczości społecznej.

Przedsiębiorco, nie zwlekaj! Zgłoś swój udziału w Forum Przedsiębiorców Powiatu Pszczyńskiego z wykorzystaniem dedykowanego formularza otwiera się w nowym oknie.

Masz dodatkowe pytania? Zadzwoń pod numer tel. 32 210 27 34.

(źródło: Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie)

• Przedsiębiorczość

Będą kolejne nowe firmy w powiecie pszczyńskim

W poniedziałek 27 listopada zakończyło się podpisanie umów o udzielenie bezzwrotnej dotacji na otworzenie własnej działalności gospodarczej. W powiecie pszczyńskim, dzięki wsparciu finansowemu Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie powstanie 28 nowych firmy o różnych profilach działalności.

• Przedsiębiorczość

Powiat pszczyński przedsiębiorczością stoi

Najlepsi przedsiębiorcy powiatu pszczyńskiego odebrali Złote Laury Przewodniczącego Rady Powiatu i Starosty Pszczyńskiej. Podczas kilkunastu edycji Gali Przedsiębiorczości Powiat Pszczyński wyróżnił ponad 50 firm, dla których celem są nie tylko sukcesy biznesowe, ale również wspieranie i rozwój lokalnych społeczności oraz promocja powiatu w kraju i za granicą.