Zdrowie

Kolejne prezenty dla krwiodawców

Do Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Kopalni Węgla Kamiennego Piast Ruch II w Woli przekazane zostały zestawy ze słodyczami, kawą i odblaskami zakupione przez Powiat Pszczyński.

Starosta z członkami Zarządu z paczkami od Powiatu Pszczyńskiego.

Klub w Woli organizuje kilka akcji krwiodawstwa rocznie, podczas których w zeszłym roku ponad 280 dawców oddało blisko 130 litrów krwi. - Od lat wspieramy działania publicznej służby krwi, przekazując słodycze chcemy podziękować krwiodawcom za dzielenie się częścią siebie. Krew jest darem bezcennym, najlepszym, jaki może podarować człowiek drugiemu człowiekowi - mówi starosta Barbara Bandoła.

Każdego roku do stacji krwiodawstwa w Pszczynie oraz Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK w Woli, Powiat Pszczyński przekazuje zestawy ze słodyczami i powiatowymi gadżetami. W czwartek 22 lutego, prezenty dla krwiodawców na ręce prezesa i członków Zarządu Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK w Woli przekazała starosta Barbara Bandoła. - Nasi krwiodawcy czują się wyróżnieni i docenieni przez Powiat Pszczyński, gdy przekazujemy im te zestawy. Zawsze ich to cieszy, to miły gest - mówi Marek Gruszka, prezes klubu w Woli. I dodaje, że rekordzista należący do ich klubu oddał aż 90 litrów krwi.

W zeszłym tygodniu przedstawiciele Powiatu Pszczyńskiego dostarczyli prezenty dla krwiodawców biorących udział w akcjach plenerowych organizowanych przez pszczyński Oddział Terenowy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach.

W tym roku, Powiat Pszczyński przekaże jeszcze kolejne zestawy ze słodyczami i nagrody rzeczowe dla honorowych krwiodawców.

Bezpłatna mammografia w Woli

13 maja w godzinach od 10.00 do 16.00 przy Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Woli będą wykonywane bezpłatne badania mammograficzne dla Pań w wieku 45-74 lat finansowane przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi.

• Zdrowie

Pomieszczenia dla pododdziału udarowego gotowe. Czas na kontrakt

Trwają starania, by kadra w pszczyńskim szpitalu mogła udzielać profesjonalnej pomocy pacjentom udarowym. Właśnie zostały oddane do użytku pomieszczenia, w którym będzie mógł działać pododdział udarowy. NFZ w Katowicach ogłosił konkurs w zakresie neurologii specjalistycznej na obszarze powiatu pszczyńskiego. - Jeżeli oferta spółki prowadzącej szpital zostanie przyjęta, od maja w naszym szpitalu ruszy pododdział udarowy - informuje Barbara Bandoła, starosta pszczyńska.

• Zdrowie

Aby długo i szczęśliwie żyć, trzeba się ruszać

Ponad 200 osób uczestniczyło w I Powiatowym dniu aktywności fizycznej dla seniorów zorganizowanym przez Powiat Pszczyński i Forum Seniorów w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie. Jak podkreślali seniorzy, od dłuższego czasu oczekiwali takiej inicjatywy, która nie tylko integruje starsze pokolenie, ale promuje zdrowy tryb życia i aktywność fizyczną.