Ruch pojazdów wojskowych na drogach całego kraju

Od 12 lutego 2024 r., na drogach niemal całego kraju, będzie odbywał się ruch kolumn pojazdów wojskowych w związku z cyklicznymi wojskowymi ćwiczeniami pod kryptonimem STEADFAST DEFENDER-24 i DRAGON-24, które odbędą się zgodnie z tegorocznym programem szkolenia Sił Zbrojnych RP.

Kolumny pojazdów wojskowych będą przemieszczać się po autostradach, drogach ekspresowych oraz drogach krajowych.

Ruch pojazdów biorących udział w ćwiczeniach będzie skoordynowany w taki sposób aby ich przejazd w jak najmniejszym stopniu powodował utrudnienia w ruchu. Będą one eskortowane i zabezpieczone przez Żandarmerię Wojskową i poddziały regulacji ruchu Wojska Polskiego we współpracy z Policją.
Przegrupowania zostały skoordynowane z właściwymi władzami, w tym lokalnymi.

Prosimy o poinformowanie mieszkańców o ww. utrudnieniach oraz:
- zachowaniu szczególnej ostrożności,
- nie wjeżdżaniu pomiędzy pojazdy wojskowe jadące w kolumnie,
- nie publikowaniu informacji i zdjęć obrazujących ruchy wojsk i ich lokalizację, dat i godzin przejazdów kolumn wojskowych danych dotyczących wylotów i lądowań wojskowych statków powietrznych.

Informacja z dnia 15 lutego

W związku z wojskowymi ćwiczeniami pod kryptonimem STEADFAST DEFENDER-24 i DRAGON-24 informujemy, że przejazd wojsk przez teren województwa śląskiego odbędzie się w dniach 29 lutego - 1 marca. Kolumna transportu wojskowego z Bolesławca (woj. dolnośląskie) przemieszczać się będzie przez województwo opolskie, województwo śląskie do województwa podkarpackiego.

Transport wojsk na terenie województwa śląskiego odbędzie się przez powiat gliwicki oraz miasta: Gliwice, Zabrze, Ruda Śląska, Katowice, Mysłowice, Jaworzno. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

(źródło: WCZK Katowice)

• Oświata

AutoFachman dla przyszłym mechaników, ale też warsztatów samochodowych

Zbliża się kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu edukacyjnego AutoFachman. Tym razem po raz pierwszy poza zmaganiami uczniów szkół branżowych i techników samochodowych uruchomiony zostanie osobny konkurs - dla właścicieli i pracowników warsztatów samochodowych wraz z praktykantami.

Starosta i wicestarosta dziękowali wolontariuszom WOŚP za zaangażowanie

Dzięki niestrudzonym wolontariuszom, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w powiecie pszczyńskim z roku na rok gra coraz głośniej. Starosta Barbara Bandoła i wicestarosta Damian Cieszewski wspólnie z Arturem Wojciechem podziękowali osobom zaangażowanym w pracę Powiatowego Sztabu WOŚP działającego w PZS nr 1 w Pszczynie.

• Wykaz nieruchomości przeznaczonych do oddania w dzierżawę

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. 2023 poz. 344.) Starosta Pszczyński, wykonujący zadania z zakresu administracji rządowej jako organ reprezentujący Skarb Państwa w sprawach gospodarowania nieruchomościami, podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonych do oddania w dzierżawę.