Obwieszczenie Starosty Pszczyńskiego o okręgach wyborczych

Starosta Pszczyński podaje do publicznej wiadomości informację o okręgach wyborczych, ich granicach i numerach, liczbie radnych wybieranych w okręgach wyborczych oraz siedzibie Powiatowej Komisji Wyborczej w Pszczynie w wyborach organów jednostek samorządu terytorialnego zarządzonych na dzień 7 kwietnia 2024 r.:

Do pobrania:
Obwieszczenie Starosty Pszczyńskiego z dnia 8 lutego 2024 r., format pliku: PDF, rozmiar: 104.24 KB

• Środowisko

Dopłaty do kukurydzy - wnioski do 29 lutego, biura powiatowe czynne dłużej

Dokumenty od producentów kukurydzy poszkodowanych w wyniku trudnej sytuacji w związku z ograniczeniami na rynku rolnym spowodowanymi agresją Federacji Rosyjskiej wobec Ukrainy, Biura Powiatowe ARiMR przyjmują do 29 lutego. Placówki w czasie naboru w dni robocze są czynne dłużej. Do tej pory złożono 64,5 tys. wniosków.

• Pomoc konsumentom

Grupa OLX. Decyzja prezesa Urzędu Ochrony Konkurencki i Konsumentów

Kupiłeś na OLX i zapłaciłeś za „Pakiet ochronny”? Przedmiot miał przyjść nowy, ale był uszkodzony lub używany, miał inny kolor albo rozmiar, a OLX odrzucił reklamację? Wyszukując produkty od najtańszych, nie widziałeś, że będziesz musiał dodatkowo zapłacić za niektóre z nich opłatę za usługę serwisową?

Złoto po raz czwarty z rzędu

Złoty i brązowy medal przywiozły z 60. Indywidualnych Mistrzostw Polski Elity w badmintonie zawodniczki UKS Plesbad Pszczyna. Kornelia Marczak stanęła na najwyższym stopniu podium, a Julia Pławecka zdobyła brązowy medal w grze podwójnej.