Ostrzeżenie o silnym wietrze

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje o obowiązujących ostrzeżeniach meteorologicznych. Dla powiatu pszczyńskiego obowiązuje ostrzeżenie o silnym wietrze. Stopień zagrożenia: 1.

Zjawisko/Stopień zagrożenia: Silny wiatr/1

Obszar (w nawiasie numer ostrzeżenia dla powiatu) powiaty: będziński(18), bielski(16), Bielsko-Biała(15), bieruńsko-lędziński(16), Bytom(16), Chorzów(16), cieszyński(17), Dąbrowa Górnicza(18), Gliwice(16), gliwicki(16), Jastrzębie-Zdrój(16), Jaworzno(17), Katowice(17), mikołowski(16), Mysłowice(17), Piekary
Śląskie(16), pszczyński(16), raciborski(16), Ruda Śląska(16), rybnicki(15), Rybnik(15), Siemianowice Śląskie(16), Sosnowiec(17), Świętochłowice(16), tarnogórski(17), Tychy(15), wodzisławski(16), Zabrze(16), Żory(15), żywiecki(17)

Ważność: od godz. 20:00 dnia 06.02.2024 do godz. 15:00 dnia 07.02.2024

Prawdopodobieństwo: 80%

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 40 km/h, w porywach do 75 km/h, z południowego zachodu.

Ostrzeżenie meteorologiczne nr 34 silny wiatr, format pliku: PDF, rozmiar: 287.2 KB

• Środowisko

Dopłaty do kukurydzy - wnioski do 29 lutego, biura powiatowe czynne dłużej

Dokumenty od producentów kukurydzy poszkodowanych w wyniku trudnej sytuacji w związku z ograniczeniami na rynku rolnym spowodowanymi agresją Federacji Rosyjskiej wobec Ukrainy, Biura Powiatowe ARiMR przyjmują do 29 lutego. Placówki w czasie naboru w dni robocze są czynne dłużej. Do tej pory złożono 64,5 tys. wniosków.

• Pomoc konsumentom

Grupa OLX. Decyzja prezesa Urzędu Ochrony Konkurencki i Konsumentów

Kupiłeś na OLX i zapłaciłeś za „Pakiet ochronny”? Przedmiot miał przyjść nowy, ale był uszkodzony lub używany, miał inny kolor albo rozmiar, a OLX odrzucił reklamację? Wyszukując produkty od najtańszych, nie widziałeś, że będziesz musiał dodatkowo zapłacić za niektóre z nich opłatę za usługę serwisową?

Złoto po raz czwarty z rzędu

Złoty i brązowy medal przywiozły z 60. Indywidualnych Mistrzostw Polski Elity w badmintonie zawodniczki UKS Plesbad Pszczyna. Kornelia Marczak stanęła na najwyższym stopniu podium, a Julia Pławecka zdobyła brązowy medal w grze podwójnej.