Powiat Pszczyński zaprasza na wykład o umowie dożywocia i darowizny

Powiat Pszczyński zaprasza na bezpłatny wykład na temat „Testament, darowizna czy dożywocie? Jak przekazać majątek na wypadek śmierci?” oraz „System nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego”.

Spotkanie w ramach upowszechniania wiedzy o działalności systemu nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego odbędzie się w poniedziałek 12 lutego w Ochotniczej Straży Pożarnej w Piasku przy ul. Katowickiej 63. Poprowadzi go Adwokat Małgorzata Nowok, która będzie mówić o umowie dożywocia i darowizny. Poruszy również temat testamentu.

Wcześniej, zanim rozpocznie się wykład, koordynator powiatowy nieodpłatnej pomocy prawnej wyjaśni, na czym polega system nieodpłatnej pomocy prawnej oraz kto może skorzystać z bezpłatnej pomocy prawnej i obywatelskiej. Następnie wytłumaczy, gdzie i w jaki sposób umówić się z prawnikiem, radcą prawnym, doradcą obywatelskim lub skorzystać z usług mediatora na terenie każdej gminy.
Bezpłatne spotkanie edukacyjne rozpocznie się o godzinie 10.00.

To jedno z działań zmierzających do podniesienia świadomości prawnej mieszkańców powiatu pszczyńskiego.

Informacje o wykładzie

Starosta i wicestarosta dziękowali wolontariuszom WOŚP za zaangażowanie

Dzięki niestrudzonym wolontariuszom, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w powiecie pszczyńskim z roku na rok gra coraz głośniej. Starosta Barbara Bandoła i wicestarosta Damian Cieszewski wspólnie z Arturem Wojciechem podziękowali osobom zaangażowanym w pracę Powiatowego Sztabu WOŚP działającego w PZS nr 1 w Pszczynie.

• Wykaz nieruchomości przeznaczonych do oddania w dzierżawę

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. 2023 poz. 344.) Starosta Pszczyński, wykonujący zadania z zakresu administracji rządowej jako organ reprezentujący Skarb Państwa w sprawach gospodarowania nieruchomościami, podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonych do oddania w dzierżawę.

• Oświata

Ogłoszenie o konkursie

Zarząd Powiatu Pszczyńskiego ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych im. Janusza Korczaka w Pszczynie.