Środowisko

Ostrzeżenie hydrologiczne

Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie, Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenia hydrologiczne o wezbraniu z przekroczeniem stanów ostrzegawczych, st. 2.

Ostrzeżenie hydrologiczne nr: 70

Zjawisko: wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych

Stopień: 2

Ważność: od godz. 10:10 dnia 05.02.2024 do godz. 09:00 dnia 06.02.2024

Obszar: Mała Wisła od zb. Goczałkowice oraz zlewnie Pszczynki oraz Gostyni (śląskie)

Przebieg: w związku ze spływem wód opadowych prognozowane są dalsze wzrosty poziomu wody, przy aktualnie przekroczonych stanach ostrzegawczych z kolejnymi przekroczeniami tego progu na Małej Wiśle

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%

Uwagi: w przypadku istotnych zmian w czasie lub przebiegu zjawiska ostrzeżenie może ulec zmianie

Plik do pobrania

Ostrzeżenie hydrologiczne nr 70 - wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych, format pliku: PDF, rozmiar: 216.03 KB

• Środowisko

"Wygoń smoga" najlepsi w projekcie edukacyjnym

Przez niemal pół roku zespoły z ośmiu szkół ponadpodstawowych z powiatu pszczyńskiego realizowały projekt edukacyjny „Chcę wiedzieć, czym, oddycham”. Młodzi ludzie przeprowadzili wiele inicjatyw, by uświadomić dzieciom, rówieśnikom i dorosłym szkodliwy wpływ smogu na zdrowie.

Ostrzeżenie o burzach

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie 1. stopnia o burzach dla powiatu pszczyńskiego.

• Środowisko

Przyłącz się do akcji „Pomyśl i nie śmieć”

Zbliża się Dzień Ziemi. 20 kwietnia odbędzie się akcja „Pomyśl i nie śmieć”, która tradycyjnie wystartuje na łowisku specjalnym w Wiśle Małej. Uczestnicy wspólnymi siłami będą sprzątać obrzeża Jeziora Goczałkowickiego.