Bezpieczeństwo

Ruszają "Bezpieczne Ferie"

Na terenie województwa śląskiego ruszyła akcja „Bezpieczne Ferie 2024”, która będzie trwała do 26 lutego.

Wojewoda Śląski przekazał służbom, inspekcjom i podmiotom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo zalecenia w zakresie przeprowadzenia kolejnej edycji tej akcji w naszym regionie, której celem jest zapewnienie bezpiecznego wypoczynku zimowego dzieciom i młodzieży, a także osobom przebywającym i przemieszczającym się przez teren naszego województwa.

Państwowe służby i inspekcje działające na obszarze województwa śląskiego będą monitorować formy wypoczynku zorganizowanego dzieci i młodzieży pod kątem bezpieczeństwa.

Na potrzeby akcji Wojewoda Śląski uruchomił całodobową interwencyjną linię telefoniczną o numerze 32 20 77 077.

Na infolinię można zgłaszać wszelkie informacje dotyczące zagrożeń i nieprawidłowości w organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży w czasie ferii zimowych.

Przydatne dokumenty związane z akcją znajdują się na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach otwiera się w nowym oknie.

(źródło: Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach)

• Bezpieczeństwo

Przeszli eliminacje gminne, reprezentowali szkoły w etapie powiatowym

Podczas eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych wyłoniono uczniów, którzy najlepiej znają zasady ruchu drogowego i będą reprezentować powiat pszczyński w etapie wojewódzkim, który odbędzie się 9 maja w Ustroniu.

• Bezpieczeństwo

Uczniowie z Góry świecą przykładem

W Pszczynie odbył się niezwykle barwny finał Ogólnopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła 2023”, który przeprowadzono w czterech województwach - śląskim, świętokrzyskim, podkarpackim i małopolskim. Łącznie w konkursie wzięły udział 443 szkoły i ponad 100 tys. uczniów. Tytuł ogólnopolskiego laureata, a jednocześnie najlepszej odblaskowej szkoły na Śląsku otrzymała Szkoła Podstawowa im. Janusz Korczaka w Górze.