Starosta wręczy nagrody w dziedzinie kultury

Do końca stycznia można zgłaszać kandydatów do Nagrody Starosty Pszczyńskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

Grupa laureatów nagród starosty, wnioskodawcy oraz włodarze powiatu w altanie w skansenie

Wyróżnienie mogą otrzymać osoby fizyczne będące mieszkańcami powiatu pszczyńskiego, osoby prawne oraz inne podmioty, które w 2023 roku wykazały się znaczącymi dokonaniami w zakresie upowszechniania kultury, twórczości artystycznej, edukacji kulturalnej oraz innej działalności służącej upowszechnianiu kultury i sztuki w powiecie pszczyńskim. Nagrody Starosty w dziedzinie kultury mogą otrzymać także osoby lub podmioty zaangażowane w rozwój i umacnianie środowiska artystycznego w powiecie pszczyńskim, bądź które zdobyły nagrody lub wyróżnienia w konkursach lub imprezach rangi, co najmniej wojewódzkiej.

- Doceniamy i promujemy bogactwo kulturowe, nagradzając artystów i twórców związanych z naszym powiatem. Nagroda jest podziękowaniem za pracę na rzecz kultury w naszym regionie i dowodem uznania dla twórczości, która otwiera nas na nowe twórcze doznania - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyńska.

Kandydatów do wyróżnienia mogą zgłaszać: instytucje lub organizacje pozarządowe, jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej działające na rzecz kultury, jednostki samorządu terytorialnego, szkoły i placówki oświatowe oraz Komisja Spraw Społecznych Rady Powiatu Pszczyńskiego.

Wystarczy wypełnić załączony poniżej wniosek o przyznanie nagrody, dołączyć oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych i zapoznaniu się z klauzulą informacyjną oraz uwierzytelnione dyplomy, dokumenty lub zaświadczenia potwierdzające osiągnięcia kandydata.

Wnioski należy składać do Starostwa Powiatowego w Pszczynie, ul. 3 Maja 10 do 31 stycznia 2024 r. Decyduje data wpływu do urzędu. Szczegółowe zasady przyznawania nagród określa regulamin uchwalony przez Radę Powiatu Pszczyńskiego, z którym warto zapoznać się przed złożeniem wniosku.

Pliki do pobrania:

Regulamin przyznawania corocznych Nagród Starosty Pszczyńskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury, format pliku: PDF, rozmiar: 288.53 KB
Wniosek o przyznanie Nagrody Starosty Pszczyńskiego w dziedzinie kultury, format pliku: DOCX, rozmiar: 19.01 KB

• Środowisko

Ostrzeżenie hydrologiczne

Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie, Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenia hydrologiczne o gwałtownych wzrostach stanów wody, stopnia 1.

• Zdrowie

Odznaczone Diamentowym Czepkiem

Dwie pielęgniarki i położna ze Szpitala Joannitas w Pszczynie otrzymały wyjątkowe wyróżnienie za lata pracy w swoim zawodzie - statuetkę „Diamentowego Czepka”, która jest nie tylko odznaczeniem, ale także symbolem oddania, empatii i profesjonalizmu.

Nasz produkty na Targach w Chorzowie

Ostatni weekend maja to kolejna szansa na promocję lokalnych produktów. Wszystko za sprawą 12. Targów Turystyki Weekendowej „Atrakcje Regionów”, w których będę uczestniczyć nasi miejscowi producenci, których wyroby wyróżniono certyfikatem Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej.