Powiat pszczyński - podstrona

Dla niepełnosprawnych

Terminy dyżurów rybnickiego Punktu Obsługi Klienta w nowym roku

W 2024 roku Punkt Obsługi Klienta Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Rybniku będzie kontynuował działalność na terenie powiatu pszczyńskiego.

Od pasa w dół widać osobę prowadzącą wózek inwalidzki.

Podobnie jak do tej pory, w nadchodzącym roku w wysokim budynku pszczyńskiego szpitala przy ul. dr Witolda Antesa 11 dwa razy w miesiącu czynny będzie POK Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Rybniku. Działał będzie w każdy pierwszy i trzeci wtorek miesiąca - z wyjątkiem stycznia, kiedy dyżur będzie odbywał się w drugi i czwarty wtorek miesiąca.

Punkt Obsługi Klienta PZON w pokoju na parterze przed szpitalną kaplicą będzie otwarty w godzinach od 8.00 do 13.00 (przerwa w godz. 10.00 - 10.15). - Dzięki porozumieniu zawartemu przez Powiat Pszczyński, mieszkańcy od kilku lat mogą m.in. składać wnioski o wydanie orzeczenia o stopniu niepełnosprawności, legitymacji osoby niepełnosprawnej czy karty parkingowej na miejscu w Pszczynie - mówi starosta Barbara Bandoła.

Najbliższy dyżur pracownika PZON w Pszczynie odbędzie się we wtorek 9 stycznia.

Harmonogram dyżurów rybnickiego POK PZON w pszczyńskim szpitalu w 2024 roku:

9 i 23 stycznia
6 i 20 lutego
5 i 19 marca
2 i 16 kwietnia
7 i 21 maja
4 i 18 czerwca
2 i 16 lipca
6 i 20 sierpnia
3 i 17 września
1 i 15 października
5 i 19 listopada
3 i 17 grudnia

Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego

Inne wiadomości

  • Dla niepełnosprawnych

    Ostatni moment na zgłoszenie „Uskrzydlonego”

    Powiat Pszczyński po raz piąty chce uhonorować osoby z niepełnosprawnościami, które są aktywne zawodowo, odnoszą sukcesy sportowe, angażują się w życie społeczne i rozwijają pasje. Kandydatów do Wyróżnienia Starosty Pszczyńskiego „Uskrzydlony” można zgłaszać do 12 kwietnia.

  • Dla niepełnosprawnych

    Powiat Pszczyński na niebiesko dla autyzmu

    2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W ramach solidarności z osobami z autyzmem Starostwo Powiatowe w Pszczynie tradycyjnie przyłączy się do akcji „Zaświeć się na niebiesko”.