Bezpłatne warsztaty dla dzieci podczas ferii zimowych

Stowarzyszenie LGD Ziemia Pszczyńska zapraszamy na bezpłatne warsztaty dedykowane dzieciom i młodzieży ze szkół podstawowych z terenu powiatu pszczyńskiego - gminy Pawłowice, Suszec, Kobiór, Miedźna, Goczałkowice-Zdrój i Pszczyna (bez miasta Pszczyna).

Plakat z logo warsztatów.

Są to trzy różne, jednorazowe zajęcia odbywające się w trzech powiatach - pszczyńskim (Skansen Zagroda Wsi Pszczyńskiej), bieruńsko-lędzińskim (Gminna Biblioteka Publiczna w Bojszowach) oraz mikołowskim (Gospodarstwo Szkółkarskie Królówka w Orzeszu - Woszczycach).

Uczestnicy mają do wyboru następujące warsztaty:

1. Tabliczek sojowych (pszczyński skansen, limit 2 x 30 os.) w terminie 3 lutego 2024 roku w godzinach od 10.00 do 11.30 (I grupa) oraz od 13.00 do 14.30 (II grupa)
  2. "Pożeraczy Smutków" (Gminna Biblioteka Publiczna w Bojszowach, limit 2 x 15 os.) w terminie 5 lutego 2024 roku w godzinach od 10.00 do 14.00 (I grupa) oraz 6 lutego od 14.00 do 18.00 (II grupa)
  3. Tajemnice zimowego lasu (Królówka w Orzeszu, limit 2 x 30 os.) w terminie 7 lutego 2024 roku w godzinach od 9.30 do 11.30 (I grupa) oraz od 12.00 do 14.00
    (II grupa)

Warsztaty realizowane będą przez doświadczonych prowadzących i pedagogów, na co dzień realizujących ciekawe projekty. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Rejestracji na zajęcia można dokonywać za pośrednictwem formularza otwiera się w nowym oknie.

Rekrutacja prowadzona jest do wyczerpania miejsc.

Warsztaty odbywają się w ramach międzynarodowego projektu współpracy CHILD i są finansowane z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

(źródło: LGD Ziemia Pszczyńska)

• Środowisko

Ostrzeżenie o przymrozkach

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał ostrzeżenie meteorologiczne dla powiatu pszczyńskiego o przymrozkach. Stopień zagrożeń: 1.

Zostań rodziną zastępczą

Organizator Rodzinnej Pieczy Zastępczej w powiecie pszczyńskim poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziców zastępczych dla dzieci, które nie znajdują w swoim domu właściwej opieki.