Trwa nabór wniosków o Nagrodę Starosty w dziedzinie sportu

Do końca stycznia 2024 roku można składać wnioski o przyznanie Nagród Starosty Pszczyńskiego dla zawodników, trenerów i innych osób osiągających wysokie wyniki sportowe w 2023 roku.

Starosta z nagrodzonymi zawodnikami i trenerem.

Do wyróżnienia można zgłaszać zawodników, trenerów oraz inne osoby zamieszkałe na terenie powiatu pszczyńskiego, osiągające wysokie wyniki sportowe w 2023 roku. Wystarczy wypełnić załączony poniżej wniosek.

Wnioski o nagrodę mogą składać pełnoletni zawodnicy, trenerzy, osoby wyróżniające się osiągnięciami w działalności sportowej, rodzice lub opiekunowie prawni, kluby sportowe i stowarzyszenia, dyrektorzy szkół, Komisja Spraw Społecznych Rady Powiatu Pszczyńskiego i jednostki samorządu terytorialnego.

- W naszym powiecie mamy wielu sportowców, którzy osiągają imponujące wyniki sportowe na arenach krajowych i międzynarodowych oraz trenerów i działaczy, których praca szkoleniowa i organizacyjna pomaga osiągać te efekty. Nagroda jest formą doceniania znakomitych wyników sportowych, ciężkiej pracy i podziękowaniem za promocję powiatu pszczyńskiego - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyńska.

Zgodnie z regulaminem nagroda przyznawana jest za najwyższy osiągnięty wynik sportowy. Do wniosku należy dołączyć dokument stwierdzający osiągnięcie danego wyniku sportowego, wystawiony przez organizatora zawodów sportowych. W przypadku Nagrody Starosty Pszczyńskiego dla trenera lub innej osoby za wyróżniające osiągnięcia w działalności sportowej dla powiatu pszczyńskiego, wniosek należy udokumentować posiadaną dokumentacją i uzasadnić.

Wniosek o przyznanie Nagrody Starosty Pszczyńskiego należy złożyć lub przesłać do Starostwa Powiatowego w Pszczynie, ul. 3 Maja 10, 43-200 Pszczyna (w przypadku nadesłania pocztą decyduje data wpływu) do 31 stycznia 2024 roku.
Przed złożeniem wniosku warto zapoznać się ze szczegółowymi zasadami przyznawania nagród określonymi w regulaminie.

Laureatów poznamy podczas uroczystej Gali Sportu.

Do pobrania:
Uchwała Rady Powiatu Pszczyńskiego wraz z regulaminem przyznawania Nagród Starosty Pszczyńskiego w dziedzinie sportu, format pliku: PDF, rozmiar: 305.65 KB
Wniosek o przyznanie Nagrody Starosty Pszczyńskiego, format pliku: PDF, rozmiar: 102.74 KB
Klauzula informacyjna - obowiązek informacyjny RODO, format pliku: PDF, rozmiar: 147.3 KB

• Dla niepełnosprawnych

Kolejne rozmowy o dostępności

W Starostwie Powiatowym w Pszczynie z inicjatywy Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych odbyło się spotkanie z przedstawicielem Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych poświęcone budowaniu świadomości społecznej o dostępności.

Rachunki za energię elektryczną: kampania edukacyjna Urzędu Regulacji Energetyki nt. umów z ceną dynamiczną

Od 24 sierpnia u największych sprzedawców energii elektrycznej pojawił się nowy rodzaj oferty adresowanej do odbiorców indywidualnych: umowa z ceną dynamiczną. Jest skierowana do odbiorców świadomych zasad obowiązujących na rynku energii oraz posiadających liczniki zdalnego odczytu i rozliczających się w cyklu jednomiesięcznym. Sprawdź, czy ta oferta jest dla Ciebie.

• Środowisko

Ostrzeżenie o gęstej mgle

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał ostrzeżenie dla powiatu pszczyńskiego o gęstej mgle, stopnia 1.