Przedsiębiorczość

Będą kolejne nowe firmy w powiecie pszczyńskim

W poniedziałek 27 listopada zakończyło się podpisanie umów o udzielenie bezzwrotnej dotacji na otworzenie własnej działalności gospodarczej. W powiecie pszczyńskim, dzięki wsparciu finansowemu Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie powstanie 28 nowych firmy o różnych profilach działalności.

Uczestnicy spotkania podsumowującego projekt, za nimi ścianka PUP w Pszczynie.
fot. archiwum

Najciekawsze to m.in. wydawnictwo i publikacja książek dla dzieci z elementami języka hiszpańskiego, usługi kosmetyczne, w tym charakteryzacja teatralna i filmowa oraz projektowanie graficzne, tworzenie filmów i fotografii, modelowanie 3D oraz projektowanie i programowanie stron internetowych.

23 dotacje na łączną kwotę prawie 670 tys. zł zostały sfinansowane w ramach projektu "Aktywizacja osób bezrobotnych zarejestrowanych w PUP w Pszczynie" współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego +. 5 dotacji w wysokości blisko 150 tys. zł sfinansowano ze środków Funduszu Pracy.

Wszystkie wnioski, które uzyskały dofinansowanie zostały złożone w ramach jesiennego naboru. - Jeszcze w tym roku planujemy podpisać kilka dodatkowych umów o udzielenie bezzwrotnej dotacji na otworzenie własnej działalności gospodarczej. Aktualnie prowadzony jest nabór i trwa ocena wniosków - informuje Bernadeta Sojka-Jany, dyrektor PUP w Pszczynie.

• Przedsiębiorczość

Forum Przedsiębiorców Powiatu Pszczyńskiego już 11 marca

Kontynuując cykl spotkań biznesowych, Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie zaprasza na kolejne Forum Przedsiębiorców Powiatu Pszczyńskiego, które odbędzie się 11 marca o godz. 10.00 w Starostwie Powiatowym w Pszczynie.

• Przedsiębiorczość

Powiat pszczyński przedsiębiorczością stoi

Najlepsi przedsiębiorcy powiatu pszczyńskiego odebrali Złote Laury Przewodniczącego Rady Powiatu i Starosty Pszczyńskiej. Podczas kilkunastu edycji Gali Przedsiębiorczości Powiat Pszczyński wyróżnił ponad 50 firm, dla których celem są nie tylko sukcesy biznesowe, ale również wspieranie i rozwój lokalnych społeczności oraz promocja powiatu w kraju i za granicą.